Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Kilka tygodni temu ogłaszaliśmy, że Tino Sehgal, który na nadchodzącym Malta Festival Poznań zaprezentuje swój performance Ann Lee, został nominowany do prestiżowej Nagrody Turnera. Teraz, z wielką przyjemnością informujemy, że jest on już drugim artystą z grona zaproszonych na tegoroczną "Maltę", który właśnie został nagrodzony Złotym Lwem na 55 Biennale Sztuki w Wenecji (pierwszym jest nasz tegoroczny kurator Romeo Castellucci - nagroda za całokształt twórczości w dziedzinie teatru). Sehgal został uznany za najlepszego artystę Międzynarodowej Wystawy Il Palazzo Enciclopedico. W swoim uzasadnieniu jury podkreśliło "wyjątkowość i innowacyjność jego twórczości, która poszerza pole działań artystycznych".

Gratulujemy i czekamy na spotkanie z Tino Sehgalem na Malta Festival Poznań. Jego performatywną instalację Ann Lee będzie można zobaczyć w dniach 25-29 czerwca, w Starej Rzeźni, która na czas festiwalu stanie się centrum sztuk audiowizualnych.