Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Jak już informowaliśmy, 20 lipca, na zakończenie tegorocznego Malta Festival Poznań wystąpi ATOMS FOR PEACE, supergrupa której trzon stanowią frontman Radiohead - Thom Yorke i doskonały basista Red Hot Chili Peppers - Flea. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Koncert „Atomsów” poprzedzi pierwszy w Polsce występ amerykańskiej wokalistki, multiinstrumentalistki i kompozytorki Chan Marshall znanej jako CAT POWER.

Cat Power zaliczana jest do grona najciekawszych artystek amerykańskiej sceny muzycznej. Z jednej strony łatwo rozpoznać jej charakterystyczny chropowaty głos i skłonność do minimalistycznej stylistyki, z drugiej trudno zaszufladkować jej muzyczny styl, bo Marshall jest niezwykle otwarta, chłonna i eklektyczna, zarówno w zainteresowaniach i inspiracjach, jak i w twórczości. Doskonałym przykładem tej różnorodności jest jej najnowsza płyta Sun, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, po sześciu latach od ostatniego autorskiego albumu. Są na niej charakterystyczne dla Cat Power oszczędne gitarowe akordy, prowokacyjne partie wokalne, fortepianowe zapętlenia czy niemal taneczne elektroniczne rytmy, a obok piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnego rocka, transowego trip-hopu czy muzyki klubowej są także nastrojowe utwory, które sprawiają wrażenie epickich opowieści.

Twórczość Marshall jest emanacją jej fascynującej osobowości: odzwierciedla intensywne i często skrajne emocje, dystans do samej siebie, destrukcyjne skłonności, a jednocześnie ogromną siłę, niezależność i witalizm. Artystka co pewien czas znika, by powrócić z nową mocą. Nagrywa z Iggy Poppem, Marianne Faithfull uważa ją za swoją następczynię, a Thom Yorke nie kryje fascynacji jej muzyką. O jej magnetycznym oddziaływaniu na publiczność przekonamy się niebawem na maltańskim koncercie. Watro zaznaczyć, że wejście na występ Cat Power odbywa się na podstawie biletu na koncert Atoms for Peace.

Atoms for Peace + Cat Power @ Malta Festival Poznań

20 lipca 2013, plac Marka, MTP
Bilety: www.malta-festival.pl, www.eventim.pl