Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

W poniedziałek 17.06, podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji obchodów 20-lecia uchwalenia ustawy o radiofonii i telewizji, prezydent Bronisław Komorowski wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Krzyże Zasługi osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dyrektor Malta Festival Poznań, Michał Merczyński został wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak powiedział Prezydent, odznaczenia to podziękowanie i podkreślenie zasług dla rozwoju polskich, wolnych i demokratycznych mediów. – Ale wolność mediów, wolność słowa to dar niewątpliwie trudny i wymagający, stawiający coraz dalej idące oczekiwania - dodał.

Bronisław Komorowski wskazywał, że odznaczonych oprócz zasług łączy także troska o polskie media i o ład medialny. – Jesteście Państwo tą grupą, która – jestem przekonany – może też być skuteczna w działaniu na rzecz kształtowania coraz lepszego ładu medialnego w Polsce, poprzez regulację ustawową – stwierdził.