Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Członkowie grupy Kraftwerk zaprezentują podczas koncertu na „Malcie” nowe, multimedialne projekcje w 3D, które zahipnotyzowały już publiczność m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Tate Modern w Londynie. W Poznaniu zagrają 28 czerwca, w postindustrialnych przestrzeniach Starej Gazowni. To będzie ich jedyny koncert w Polsce oraz pierwszy plenerowy w 3D na świecie. Aktualnie, po serii występów w Azji, trwa ich retrospektywa w Opera House w Sydney. Poprzez minimalistyczne brzmienie, uzupełnione wokalem przetworzonym przez syntetyzatory mowy, Kraftwerk od ponad 40 lat opisuje świat społeczeństwa informacyjnego. Już w latach 70-tych prowokowali, mówiąc, że oczekują z nadzieją zespolenia człowieka z maszyną.

Więcej w artykule Bartka Chacińskiego

Występ Atoms For Peace, zamykający 20 lipca Malta Festival Poznań 2013 będzie powrotem Thoma Yorke’a do Poznania. W 2009 roku w ramach cyklu POZnań dla Ziemi Fundacja Malta zorganizował koncert Radiohead, którego Thom Yorke jest frontmanem. Zespoł Atoms For Peace, w składzie Thom Yorke, Flea – basista Red Hot Chilli Peppers, Mauro Refosco – perkusjonalista m.in. Briana Eno i Davida Byrne’a, Nigel Godrich – gitarzysta, wieloletni producent Radiohead i Joey Waronker – perkusista grający m.in. z R.E.M. i Beckiem, będzie promował w Poznaniu swój debiutancki album Amok. Hipnotyzujący głos Thoma Yorka przeplata się tu z wielowymiarowymi, rytmicznymi strukturami opartymi na brzmieniu gitar i syntezatorów. Atoms For Peace poszukuje granic pomiędzy dźwiękiem zdigitalizowanym i tym granym na żywo. Eksperyment ten najlepiej sprawdza się właśnie podczas występów „live”; z tym większym napięciem czekamy na ich przyjazd do Poznania.

Zobacz wywiad z Thomem Yorkiem dla Malta Festival Poznań

KRAFTWERK @ Malta Festival Poznań
28 czerwca, Stara Gazownia
KUP BILET

ATOMS FOR PEACE @ Malta Festival Poznań
20 lipca, Plac Marka, MTP
KUP BILET