Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Donice zostaną wykorzystane w ogrodach aranżowanych wspólnie z mieszkańcami sześciu dzielnic Poznania w ramach jednego z projektów Generatora.

Generator Malta to nazwa zarówno nowego klubu festiwalowego Malta Festival Poznań, który będzie funkcjonował na placu Wolności między 24 czerwca a 20 lipca, jak i nowego programu działań artystycznych i społecznych realizowanych w ramach tegorocznego festiwalu. Jednym z nich jest projekt wpisany w topografię miasta i zakładający tworzenie nowych miejsc – małych ogrodów, wspólnych agor lokalnych społeczności. Jego założeniem jest uruchomienie potencjału ludzi, którzy mimo że na co dzień dzielą wspólną przestrzeń – w przestrzeni publicznej pozostają sobie obcy. W ramach projektu wspólnie stworzymy sześć ogrodów: na placu Wolności, Łazarzu, Śródce, Jeżycach, Chwaliszewie i Wildzie. W oparciu o potrzeby, opinie i sugestie mieszkańców tych dzielnic i we współpracy z Atelier Starzak Strebicki, School of Form oraz Kołem Naukowym Ogrodników Uniwersytetu Przyrodniczego powstaną projekty miejsc otwartych i przyjaznych. Nasz eksperyment uprawy roli – być może owoców, warzyw, kwiatów, ziół – to początek tworzenia więzi, zapowiedź procesu, który prowadzi od uprawy do partycypacji.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy (bez wcześniejszej rejestracji). Pomocne mogą okazać się długie linijki, więc w miarę możliwości prosimy o przyniesienie ich ze sobą. Wykonanie donic nie jest technicznie skomplikowane i przypomina składanie papieru według japońskiej sztuki orgiami.

Weźcie ze sobą coś do jedzenia/ do picia/ do siedzenia, tak, żeby było Wam wygodnie i przyjemnie; spędzimy niemało czasu w miłej, piknikowej atmosferze!

Na placu WOLNO!

Miejsce: plac Wolności, Poznań

Termin. 4-5 maja, od godz. 11:00