Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

W piątek, 28 czerwca 2013 r., na terenie Starej Gazowni w Poznaniu, zespół zagra swój pierwszy i jedyny koncert 3D w Polsce.

Założony w 1970 r. przez Ralfa Huttera i Floriana Schneidera, wywodzących się z niemieckiej sceny muzyki eksperymentalnej nazywanej krautrockiem, KRAFTWERK stworzył zupełnie nowy język muzyczny i odegrał fundamentalną rolę nie tylko w rozwoju muzyki elektronicznej, ale również takich gatunków jak synth pop, elektrofunk, hip hop, techno, industrial, new wave i im pokrewnych. Albumy Autobahn (1974), Trans-Europe Express (1977), The Man-Machine (1978), Computer World (1981), Tour de France Soundtracks (2003) czy Minimum-Maximum (2005) są konsekwentnym świadectwem nowatorstwa, wizji i odwagi zespołu w kreowaniu oryginalnych, przełomowych, zapładniających wyobraźnię „obrazów dźwiękowych” i zmieniających zastaną rzeczywistość muzycznych eksperymentów.

Do inspiracji twórczością KRAFTWERKA przyznają się tak różnorodni muzycy i zespoły jak David Bowie, Joy Division, New Order, Ultravox, The Human League, Gary Numan, Visage, Depeche Mode, John Foxx, OMD, Soft Cell, Eurythmics, Laibach, Cybotron, Afrika Bambaataa czy Moderat i Aphex Twin.
Zmiksowany przez Afrika Bambaataa z dwóch utworów KRAFTWERKA - Numbers i Trans Europe Express – utwór Planet Rock wywarł ogromny wpływ na rozwój elektrofunku i hip hopu. Ilość i rozpiętość odwołań do twórczości zespołu jest najlepszym świadectwem tego, jak ważnym i wręcz klasycznym punktem odniesienia jest muzyka KRAFTWERKA. Nie bez powodu „czwórkę z Düsseldorfu” zestawia się często z „czwórką z Liverpoolu”.

Maltański koncert grupy nie jest przypadkiem. KRAFTWERK jest zespołem, którego twórczość doskonale wpisuje się w idiom, czyli temat przewodni przyszłorocznego festiwalu, brzmiący „oh Man, oh machine / człowiek-maszyna”. Program idiomu badającego relacje człowiek-maszyna, człowiek-technologia przygotuje jeden z najważniejszych twórców europejskich, działający na pograniczu teatru, performansu i sztuk wizualnych, włoski artysta Romeo Castellucci. KRAFTWERK, który był pionierem w wykorzystywaniu „maszyn” (takich jak syntetyzatory, komputery czy własnego projektu vocodery) i prorokiem idei transhumanizmu jest swego rodzaju ikoną. Wpływ KRAFTWERKA nie ogranicza się jednak tylko do muzyki. Zespół stworzył bowiem oryginalny i bardzo charakterystyczny wizerunek sceniczny, a złożone, eksperymentalne projekcje multimedialne, które towarzyszą jego koncertom stały się równie rozpoznawalne i inspirujące, co ich muzyka. Poczynając od 2005 r., kiedy to wystąpili na Biennale Sztuki w Wenecji, regularnie realizują swoje projekty również w kontekście sztuk wizualnych. Ukoronowaniem tego kierunku była tegoroczna retrospektywa ich twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMA), gdzie odbyło się osiem koncertów w 3D prezentujących materiał dźwiękowy i wizualny ośmiu albumów studyjnych KRAFTWERKA. Czerwcowy koncert na Malta Festival Poznań 2013 będzie adaptacją tego projektu.
Już teraz zapraszamy do Poznania zarówno na ten niesamowity koncert jak i na cały festiwal!
Koncert zespołu KRAFTWERK odbędzie się 28 czerwca 2013 r. w ramach Malta Festival Poznań 2013 (24 czerwca - 20 lipca 2013 r.).

Bilety można kupić za pośrednictwem stron: www.malta-festival.pl i www.eventim.pl oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży firmy Eventim.

Ceny biletów:
189 zł –od 23.11.2012 do 31.01.2013
198 zł –od 01.02.2013 do 31.05.2013
220 zł – od 01.06.2013