Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Tegoroczna koprodukcja Malta Festival Poznań (realizowana w ramach unijnej sieci House on Fire) - Nora flamandzkiego zespołu tg STAN została wyselekcjonowana do programu Flemish Theatre Festival 2013! Oznacza to, że znalazła się wśród 10 najlepszych spektakli sezonu 2012 / 2013 we Flandrii i Holandii. 

Nora to współczesne odczytanie dramatu Dom lalek Henryka Ibsena, ukazującego kobietę zdominowaną przez otaczających ją mężczyzn. Pozbawione historycznego balastu przedstawienie tg STAN jest krytyczną analizą relacji damsko-męskich, subtelną, choć bardzo dotkliwą próbą sportretowania XXI-wiecznego społeczeństwa – pełnego hipokryzji, zdominowanego przez konsumpcyjne podejście do życia i budowania więzi.

Działania tg STAN charakteryzuje całkowity zwrot ku aktorowi, jego obecności scenicznej, przyjemności grania i aktywnego uczestnictwa w tworzeniu spektaklu. Twórcy mówią o sobie, że dekonstruują oszustwo, jakim jest teatr – zgodnie ze słowami Denisa Diderota: „Aktor dobrze wie, że to wszystko nie jest prawdą”. Zespół tg STAN gościł już na "Malcie". W 2010, w ramach Idiomu: Flamandowie / Flanders zaprezentowaliśmy ich Monkey Trial.