Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Kari Amirian (nominacja w kategorii: debiut roku - muzyka rozrywkowa) wystąpiła w Pasażu Kultury podczas Malta Festival Poznań 2012. Kari jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką. Na jej debiutanckim albumie Daddy Says I'm Special znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl chłodną, melancholijną muzykę skandynawskich artystek, takich jak Björk czy Lykke Li. Wraz ze swoim zespołem złożonym z młodych multiinstriumentalistów Amirian w dojrzały, oryginalny sposób łączy elementy indi-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej.

PIANOHOOLIGAN - Piotr Orzechowski (nominacja w kategorii: debiut roku – muzyka jazzowa) wziął udział w projekcie "Gurdżijew / de Hartmann versus Masecki / Orzechowski", w ramach Nostalgia Festival Poznań 2012. Wspólnie z Marcinem Maseckim podjął się interpretacji muzyki ormiańskiego mistyka, G.I. Gurdżijewa. Koncert na dwa fortepiany odbył się w klimatycznych wnętrzach kościoła oo. Jezuitów w Poznaniu. Pianohooligan to jeden z najbardziej obiecujących i utytułowanych pianistów jazzowych i kompozytorów młodego pokolenia. Zdobył m. in. I. Nagrodę na Montreux Jazz Piano Solo Competition (2011), jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych na świecie. W listopadzie 2012 wydał debiutancki album solowy Experiment: Penderecki z aranżacjami i utworami inspirowanymi twórczością Krzysztofa Pendereckiego.

Nominowanym gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

Zwycięzców poznamy podczas gali – 24 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Impreza będzie transmitowana przez TVP.
Pełna lista nominowanych do nagrody muzycznej Fryderyk dostępna jest tutaj.

* Fryderyki to najważniejsze wydarzenie polskiego przemysłu muzycznego. Nagrody przyznawane są co roku przez ponad 1200 muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.