Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Piątek zapowiada się intensywnie, w programie gęsto od wydarzeń, których nie można przegapić.

Dzisiaj rozmawiamy o ważnych sprawach. O godz. 15:00 Joanna Warsza poruszy „Kwestię Romską”, podsumowując projekt o tym samym tytule, który odbył się w ramach programu Wielkopolska: Rewolucje. Publiczność festiwalu spotka się z romskimi działaczami przy kawiarnianym stoliku, by skonfrontować się z własnymi stereotypami na temat kultury romskiej. Gośćmi dyskusji będą: Agnieszka Makuła (była Konsultantka ds. Romów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu); Anna Markowska (prezeska Fundacji „Bahtałe Roma – Szczęśliwi Cyganie” w Poznaniu); Miklosz Deki Czureja (wybitny skrzypek i działacz romski), Ireneusz Zawieracz.

Rozmowy będą się toczyć także „Wokół demokracji”. O godz. 18.00 Jacek Żakowski rozpocznie spotkanie o „Kulturze od środka”, którego gośćmi będą: Marek Woźniak (Marszałek Województwa Wielkopolskiego), Krzysztof Czyżewski (praktyk idei, eseista i animator działań międzykulturowych; twórca Fundacji „Pogranicze” i Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach), Agata Siwiak (kulturoznawczyni, kuratorka i producentka projektów teatralnych i interdyscyplinarnych), Anna Markowska (prezeska fundacji Bahtałe Roma – Szczęśliwi Cyganie w Poznaniu), Miklosz Deki Czureja (wybitny skrzypek romski).

Absolutnym odkryciem muzycznym może być dla Was dzisiejszy koncert austriackiej grupy Gin Ga. Objawienie europejskiej sceny "indie", a jednocześnie ulubieńcy radiowej Trójki zagrają na placu WOLNO o 21.30. To idealny początek przed nocnymi pląsami po cichu – zaczyna się weekend a my wracamy z Silent Disco. Wydawanie słuchawek rozpocznie się o 23.00.

O poranku możemy liczyć do sporą dawkę tlenu – o godz. 10.00 zajęcia z jogi prowadzone przez Ullę Wilczyńską-Kalak (Namaste Yoga). Nie zapomnijcie zabrać maty do ćwiczeń.

Od godz. 10.00 można kupić w Lokal:Piekarni świeże pieczywo od wielkopolskich piekarzy. Spragnionych pysznego jedzenia zapraszamy także do Lokal:Kuchni, czyli profesjonalnej kuchni Concordia Taste prowadzonej przez pasjonatów sztuki gotowania – czynne od godz. 12.00 do 22.00

Dla miłośników popołudniowych potańcówek dobra wiadomość – od 17.00 do 20.00 FAJFY i koncert zespołu Żuki Rock & Roll Band. Kto nie kupił jeszcze muszki i spódnicy od szyjącego Emila Wysockiego, będzie miał okazję przyodziać się w grochy i pozytywne kolory również dzisiaj.

Najmłodszy widz na Malta Festival Poznań znajdzie dużo atrakcji dla siebie. Od rana na Placu Wolności można oglądać instalację Centrum Sztuki Dziecka „10 najważniejszych słów” - pracę powstałą w ramach plebiscytu na wyłonienie najważniejszych zdaniem dzieci słów. W ramach projektu Concordii Design „Miasto przyjazne dziecku” powstała strefa dla najmłodszych – kącik do zabaw z meblami Smart by VOX. To miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność pod czujnym okiem prowadzących zajęcia.

O godz. 13.00 warsztaty architektoniczne dla dzieci „Struktury z tektury”. Jola Starzak i Dawid Strębicki będę budować razem z najmłodszymi makietę Poznania, będzie to wyjątkowa makieta, bo zbudowana z marzeń dzieci, tektury, plasteliny, ale też makaronu, żelków i czekolady.

Wraca także Silent Malta, czyli dwa kanały, na których możecie posłuchać słuchowisk i powieści radiowej Trójki czy odtworzyć listę utworów przygotowanych specjalnie na Malta Festival Poznań przez dziennikarkę muzyczną – Annę Nowaczyk.