Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Sehgal to artysta, którego materią jest – jak sam mówi – „ludzka uwaga”. Jego prace to instalacje tworzone nie z przedmiotów, lecz z podmiotów, którymi są zarówno wykonawcy jak i publiczność. To projekty o wspólnocie i bliskości, o osobie jako istocie społecznej, o zbiorowości i jednostce, o przynależeniu i odrębności. These Associations , praca za którą otrzymał nominację, została uznana za jeden z najlepszych projektów przygotowanych specjalnie dla słynnej Hali Turbin londyńskiej galerii Tate Modern w cyklu The Unilever Series. Cyklu, w którego trzynastoletniej historii projekty przygotowane dla tej wyjątkowej przestrzeni prezentowali artyści tej klasy co Louise Bourgeois, Juan Muñoz , Anish Kapoor, Bruce Nauman, Olafur Eliasson, Ai Weiwei czy Mirosław Bałka.

Na Malta Festival Poznań Tino Sehgal przyjedzie na zaproszenie Romeo Castellucciego, kuratora tegorocznego idiomu festiwalu zatytułowanego oh man, oh machine / człowiek-maszyna.

Pozostała trójka nominowanych do Turner prize 2013 to Lynette Yiadom-Boakye, Laure Prouvost and David Shrigley.