Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Wczorajsze załamanie pogody nie zniechęciło maltańskiej publiczności, mamy nadzieję, że dziś będzie podobnie. Nie dajemy się deszczowi i od 10:00 zapraszamy do GENERATORA MALTA na placu Wolności na: jogę, targ; od 12:00 na głośne warsztaty recyklingowe - Wolnoart i cichą Silent Maltę (czyli słuchowiska Teatru Polskiego Radia, maltańską Miejską Powieść Odcinkową i muzyczne sety Anny Nowaczyk odsłuchiwane przez słuchawki bezprzewodowe), pyszne jedzenie w naszym Lokalu:Kuchnia, od 17:00 na kolejne Fajfy, a wieczorem (21:30) na spektakl TEATRU 21 ...i my wszyscy. Odcinek 0. Ten bardzo ciekawy spektakl, w którym występują głównie aktorzy z zespołem Downa i z autyzmem-między innymi Piotr Swend, czyli Maciek z serialu Klan- w pierwotnym zamierzeniu miał poruszać problem bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych, stał się jednak opowieścią o marzeniach i dążeniu do ich realizacji. O 22:30 na scenie muzycznej usłyszymy jedną z najbarwniejszych postaci europejskiego popu – mieszkającąh od dekady w Berlinie amerykańską piosenkarkę i saksofonistkę JESSIE EVANS. Po koncercie zaprosimy ponownie na Silent Disco. Jeśli pogoda na to pozwoli, o 19:00 wyruszymy też z placu na wycieczkę w odwiedziny do naszego ogrodu Wilda.

W głównym programie polecamy zaś następujące wydarzenia:

Alphard MIKIKO KAWAMURY (godz. 18:00, Teatr Ósmego Dnia) - W tym doskonałym solowym spektaklu Mikiko Kawamura ukazuje człowieka, którego ciało się automatyzuje, wyzwala spod siły grawitacji, stając się coraz sprawniej, ale bezcelowo działającą maszyną. Obecność człowieka zbudowana jest z ruchu i muzyki, osadzonych na współrzędnych określonych przez światło. Scena podzielona jest na świetlne pola, do których przypisane są odrębne ścieżki dźwiękowe. Podłoga przypomina ekran dotykowy, płaszczyznę żywo reagującą na kroki tancerki.

Diffraction CINDY VAN ACKER (godz. 18:00, OT Maski – spektakl grany również jutro). Diffraction (dyfrakcja) to określenie odnoszące się do zjawiska fizycznego polegającego na uginaniu się fal, czyli zmianach kierunku ich rozchodzenia w wyniku zderzenia z przeszkodą. W spektaklu zdarzają się fale świetlne i ciało tancerzy. Artystkę interesuje nie tylko gest i ciało na scenie, ale cała scena postrzegana jako obraz. Światło staje się w spektaklu niezależnym i równoważnym bohaterem zdolnym zahipnotyzować widza swoją siłą kreacji rzeczywistości.

Requiemaszyna MARTY GÓRNICKIEJ (godz. 20:30, Stara Rzeźnia, spektakl grany również jutro o 20:30 i 22:00). Tym razem głos CHÓRU wymierzony jest w rzeczywistość powszechnego urynkowienia. To głos społeczeństwa zakleszczonego między terrorem bezrobocia a wymogiem pracy ponad siły. Na scenie staje chór performerów, by wykonać ekstatyczne requiem dla systemu, w którym wolność zmieniła się w technologię władzy. Libretto wykorzystuje wiersze Władysława Broniewskiego, fragmenty przemówień, listów, dziecięcych wyliczanek, które CHÓR zderza z dyskursem filozoficznym, hasłami reklamowymi, socrealistyczna pieśnią i heavy metalem.

Luxuriant: within the reign of anticipation SIMON VINCENZI (godz. 21:00, Stara Rzeźnia, spektakl granny również jutro). Artysta rozciąga do granic możliwości ideę teatru rozrywkowego, który ma być lekiem na rozpacz, kryzys i lęk. Nagłe akcje, ruchy ciał aktorów wychodzą poza początkowy schemat, wystawiając na próbę różne poziomy realności i fikcji teatralnego zdarzenia. Widzowie są wprowadzani w przestrzeń bez jasno określonych granic, niebezpieczną i niepewną, gdzie nadmiar staje się standardem percepcyjnym.
Mush-room Needcompany / Grace Ellen Barkey (godz. 21:00, sala POSIR) – oniryczny I surrealistyczny spektakl z doskonałą muzyką The Residents, który jest protestem przeciw melancholii i zniechęceniu- nieodłącznym stanom rzeczywistości pogrążonej w kryzysie.

Z powodu obfitych opadów deszczu, zmuszeni jesteśmy wprowadzić następujące zmiany w programie na dziś:

- Wystawa Nowe Sytuacje Transnature is here: Gęstwicki / Jasielski / Kaliski / Lichota / Straszak / Zapała w Starej Rzeźni – odwołana

- Ogród: Wilda – wycieczka z Placu Wolności o 19:00 – odwołana

- Wolnobuk – odwołany