Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

W Poznaniu, zgodnie z refrenem „Musique Non Stop", grupa grała dwie godziny, dając aż cztery bisy. Oby nasze współżycie z elektroniką było równie idylliczne jak show Kraftwerk 3D.

Perfekcyjny Kraftwerk w Poznaniu, Jacek Cieślak ("Rzeczpospolita"), 29.06.2013

Prawie dwie godziny trwał fantastyczny, multimedialny koncert zespołu Kraftwerk w Starej Gazowni. Elektroniczna muzyka ludzi-robotów i wspaniałe wizualizacje podbiły publiczność.

(...) Fantastyczne wrażenie robiły wizualizacje przygotowane przez zespół. Nie tylko dlatego, że były - zgodnie z hasłem koncertu - przedstawiane w 3D. Nie dlatego też, że olśniewały technicznymi fajerwerkami - wręcz przeciwnie, wiele z nich było bardzo oszczędnych formalnie. O ile jednak były wręcz hipnotyczne, to ze względu na znakomite pomysły graficzne i ich rewelacyjne zgranie z muzyką.

(...) Po ponadpółtoragodzinnym koncercie artyści powrócili na długi bis i zagrali kolejne cztery utwory. Chyba nikt nie wychodził z Gazowni niezadowolony. To było wielkie artystyczne wydarzenie.

Ludzie-maszyny oczarowali Poznań, Tomasz Janas (www.cjg.gazeta.pl) 30.06.2013

Bez nich nie byłoby takich gatunków muzycznych jak electro, house, techno czy hip-hop. Nie chcieli współpracować z Michelem Jacksonem i Davidem Bowie. Przez ponad 40 lat trzymali się z dala od blasku fleszy. (...) Człowiek-maszyna" brzmi hasło przewodnie tegorocznego festiwalu Malta. Organizatorzy imprezy, zapraszając grupę Kraftwerk, mogą czuć się, jakby trafili szóstkę w Lotto. Żaden zespół nie pasuje lepiej do tego tematu. (...) Mocną reprezentację w koncertowym zestawie utworów zagranym w Starej Gazowni miał album "Computer World". Przy "Numbers" po raz pierwszy głośny zachwyt publiczności wywołały matematyczne wizualizacje w 3D. Cyfry to falowały, to pojawiały się w szeregu, aby znowu pojawić się tuż przed twarzami fanów. Można było spróbować je złapać. Później kolejno usłyszeliśmy "Computer World", "Home Computer", wyrecytowany w języku polskim "Pocket Calculator" i "Computer Love"

Paweł Gaik, Onet.pl

Koncert w Starej Gazowni największej muzycznej gwiazdy tegorocznego festiwalu Malta okazał się audiowizualnym widowiskiem z najwyższej półki.

Było jak z kosmosu i do tego w 3D (mmpoznan.pl)

Kraftwerk zagrali w Starej Gazowni. Ten koncert mógłby się nie udać chyba tylko, gdyby wysiadł prąd. (...) Dopracowane do perfekcji audiowizualne show niemieckich geniuszy elektroniki rozpoczęło się utworem „The Robots” i trwało przez kolejne dwie godziny. To były dwie godziny podczas których publiczność oderwała się od rzeczywistego świata i przeniosła w wirtualną, rozszerzoną rzeczywistość.

Perfekcyjna esencja twórczości niemieckich robotów, Kamil Babacz ("Głos Wielkopolski")