Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

W sobotę 20 lipca zakończy się tegoroczny Malta Festival Poznań. Czterotygodniowy program obfitował w liczne i różnorodne wydarzenia artystyczne z dziedzin teatru, muzyki, tańca, filmu i sztuk wizualnych. Polecamy wybrane propozycje na nadchodzące dni.

W środę wieczorem (17/07) polecamy:

- godz. 18:00 - projekcja filmu "Inny świat" Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta o wybitnej aktorce Danucie Szaflarskiej
- godz. 19:30 - spotkanie z reżyserką Dorotą Kędzierzawską
Oba wydarzenia w ramach projektu Polska Światłoczuła na Malta Festival Poznań odbędą się w Klubie Osiedlowym “Krąg” (ul. Dmowskiego 37) przy stworzonym w ramach Generatora Malta Ogrodzie Łazarz.

- godz. 21:30, scena teatralna, plac Wolności: przedstawienie Evy Rufo „Mujeres – kobiety”. Ta mieszkająca w Polsce hiszpańska aktorka reżyseruje własne spektakle inspirowane tradycją Cuentacuentos (dosłownie – „opowiadanie opowiadań”). „Mujeres” to wzruszająca opowieść o życiu, marzeniach, smutkach i radościach zwykłych kobiet.

W czwartek (18/07) zapraszamy na plac Wolności:

- godz. 10:00-11:30 - przedostatnie zajęcia Tai Chi (ostatnie odbędą się 20/07) prowadzone przez Jacka Krajewskiego z Akademii Tai-Chi „Wu Wei”

- godz. 18:00 - kolejne kulinarne spotkanie z Maciejem Nowakiem i jego gośćmi.

- godz. 21:30 - spektakl taneczny Janusza Orlika „Live on stage” - brawurowy spektakl o scenie, o wyborach artysty, o tym co robi, jak się prezentuje, jak się sprzedaje. O znalezieniu się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, o braku pomysłów, o ich nadmiarze, o zaspokajaniu oczekiwań widza, o tworzeniu za dużo, o robieniu za mało. O piosence, o tańcu, o żarcie, o wygłupie i o kpinie, o umiejętnościach i o ich braku.

Natomiast w piątek i w sobotę po raz ostatni odbędą się:

- Fajfy, czyli popołudniowe potańcówki (17:00-20:00)
- spotkania z Jackiem Żakowskim (18:00)
- wieczorne koncerty (21:30):
- w piątek zagra trio Mooryc/ Wójciński/ Zimpel, a koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje artystki sztuk wizualnych Vj jago,
- w sobotę wystąpi duet AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA (wizualizacje: Vj Pillow).

W sobotę, w ostatnią festiwalową noc zapraszamy na pożegnalną zabawę w Generatorze Malta na placu Wolności - od 22:45 do 01:00 taneczne utwory zaproponują znani poznańscy didżeje, a Ci, którzy będą mieli ochotę na tańce do białego rana będą mogli wziąć udział w ostatnim maltańskim Silent Disco.

Oczywiście codziennie od rana zapraszamy do Generatora Malta dzieci oraz wielbicieli naszej wyśmienitej kuchni festiwalowej.