Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • prestiż

  Szukamy ludzi, którzy mają piękne pasje, których namiętność do zbierania unikatowych eksponatów jest pozytywnym szaleństwem. Malta Festival Poznań to także generator idei: przedstawiamy ludzi z niezwykłymi pasjami, którzy nie tylko pokażą nam zbiory swojego życia, ale też o nich zajmująco opowiedzą. Przyjdź i sam sprawdź, na czym polega pasja. Szpile do krawatów, naparstki, etykiety butelek, stare zdjęcia, autografy – co jeszcze może być przedmiotem kolekcji? Pasja ma moc przemieniania codzienności!

  PASJONACI:

  Jowita Marzec – psycholożka, absolwentka UAM. Marzycielka, kolekcjonerka, maniakalna miłośniczka książek, księgarni, antykwariatów i bibliotek. Od ponad roku współpracuje z portalem Lubimy Czytać, pisząc recenzje jako jedna z oficjalnych recenzentów serwisu.

  Joanna Bartczak – uczennica liceum, pasjonatka, harcerka i kolekcjonerka. Od gimnazjum zbiera serwetki składane na cztery. Interesuje się archeologią i patologią. Wielbicielka biegania i polskiej piłki nożnej.

  Katarzyna i Mirosław Kowalscy – w tym roku mija 15 lat jak zaczęła się ich przygoda ze zbieractwem ciekawych przedmiotów, przy okazji pobytu na wakacjach w różnych krajach. Dzisiaj są posiadaczami jednej z największych kolekcji naparstków na świecie, pochodzących z kilkudziesięciu krajów, przedstawiających florę i faunę. Znakomita większość wykonana jest z porcelany. Najstarszy naparstek z ich kolekcji powstał w 1816 roku, a wykonano go ze srebra, koralu, ozdobiono misterną ornamentyką. Zbierają również: puzderka, szkatułki, lalki, figurki ptaków, zwierząt i ciekawych postaci historycznych.

  Danuta Merczyńska – miłośniczka książek, z pasją czyta od zawsze. Od zawsze także haftuje, bardziej intensywnie w latach 70., wtedy też jej hafty sprzedawano w Cepelii. Kolekcjonerka naparstków – zarówno tych, otrzymanych w prezencie, które jak i kupionych samodzielnie. Pochodzące z całego świata naparstki stanowią dla niej ogromną wartość – są dowodem pamięci jej bliskich.

  Piotr Wojtyniak – z wykształcenia: filolog serbsko-chorwacki. Z zawodu: specjalista do spraw e-handlu. Z zamiłowania: aktor Teatru Biuro Podróży i Teatru Fuzja. Pasjonat i kolekcjoner pudełek od zapałek z całego świata

  Kazimierz Rafalik – rzeźbiarz, fotografik, publicysta. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Członek Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy, Związku Artystów Plastyków i Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych "Ekoart". Za działalność artystyczną i popularyzatorską zdobył przeszło 120 nagród i wyróżnień, a w 1989 roku Nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki.

  Magdalena Rewerenda – świeżo upieczona magister wiedzy o teatrze. Z pasji do pasji postanowiła zorganizować wystawę kolekcjonerów. W wieku ośmiu lat zabrała mamie pusty flakon po Chanel nr 5, który zainicjował jej kolekcję - dziś liczącą już około 400 butelek.

  Maria Sokolnicka_Guzek (Stowarzyszneie Plac Wolności) - kolekcjonerka starych fotografii

  Jakub Kruger - Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych