Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • Miejsca spotkań:

  06.07 – Ogród Wilda

  07.07 – Ogród Śródka

  12.07 – Ogród Łazarz

  13.07 – Ogród Chwaliszewo

  14.07 – Ogród Jeżyce

  15.07 – Ogród Plac Wolności

  www.digi-dizajn.pl

  Czas opowieści to czas wspólnoty: przez moment, gdy wybrzmiewają słowa, jesteśmy razem z innymi, porzucamy nasze poglądy na świat, słuchamy utkanej historii. Digi-dizajn.pl to proste narzędzie internetowe do projektowania świata materialnego w przestrzeni opowieści. Projekt miał swój początek na Mokotowie w Warszawie. „Na potrzeby GENERATORA MALTA udostępniliśmy w nim bazę fotografii miejsc kilku dzielnic Poznania, które mieszkańcy chcieliby zmienić oraz narzędzie do modyfikacji zdjęć: paletę farb i pędzle. Za pomocą dotyku – szkicując palcami po ekranie, lub sterowania myszką, każdy może zaprojektować przestrzeń, dorysować obiekty, pokolorować te już istniejące. Portret dzielnic współtworzą też opowieści ich mieszkańców, które słychać w tle.

  Projekt digi-dizajn jest dostępny w internecie. Chcąc przenieść go do świata materialnego, w wybranych dzielnicach Poznania, w których powstają miejskie ogrody, wystawimy krzesła, stoły, tablety i głośniki, i zaprosimy mieszkańców do przełożenia swoich marzeń, wyobrażeń i poglądów na rysunki na zdjęciach. Zorganizujemy też warsztaty dla dzieci, aby one same – za pomocą jednorazowych aparatów fotograficznych – pokazały nam, gdzie można się w mieście bawić. Następnie wspólnie z dziećmi przekształcimy te miejsca za pomocą digi-dizajn.pl. 

 • autorzy: Joanna Pańczak, Waldek Rapior, Małgorzata Wdowik
  współpraca: Maja Brzozowska-Brywczyńska (projekt dziecięcy), Jacopo Fiorancio
  koprodukcja: Fundacja Międzymiastowa