Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

  spektakl dla dzieci od 0,5 do 3 lat

  czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

  Zanurz się w kojącym i fascynującym świecie dźwięków i obrazów. Ruszaj z nami w błękitną podróż pomiędzy niebem a ziemią, wodą a powietrzem, w drogę pełną zaskakujących doświadczeń zmysłowych. Przyłóż ucho, pogłaszcz brzUCHO, dotknij, poczuj, posłuchaj.

  Brzuch mamy jest pierwszym domem dla dziecka. To jedna z najważniejszych i najbliższych części ciała rodzica – bezpieczna, wygodna, przytulna. Wypełniona wspomnieniami, doświadczeniami, przeżyciami, które na zawsze zapisały się w naszym ciele, choć tak trudno odnaleźć je w pamięci. Brzuch jest przestrzenią magiczną, tajemniczą, życiodajną, w którą chcemy się wsłuchiwać razem z naszymi widzami. brzUCHO to powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom. 

  Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Alicja Morawska-Rubczak – doktorantka w Zakładzie Estetyki Literackiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, zajmuje się badaniami nad teatrem lalek i teatrem dla dzieci w Polsce i innych krajach nadbałtyckich.

  Uznawana za jedynego krajowego specjalistę i teoretyka zajmującego się teatrem dla najnajmłodszych, w marcu 2012 roku zainicjowała projekt artystyczny w warszawskim Teatrze Baj – Bajowe Najnaje, debiutując jako reżyserka i twórca scenografii autorskiego przedstawienia Śpij, przygotowanego dla dzieci w wieku od pół roku do 3 lat.

  Jako kurator projektów teatralnych dla dzieci współpracuje z Art Stations Foundation (kuratorka projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci), Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, m.in. jako kurator i pomysłodawca małych Warszawskich Spotkań Teatralnych (w latach 2010-2012), Teatrem Animacji w Poznaniu, jest stałym współpracownikiem Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W minionych latach współpracowała również z poznańską Fundacją Malta oraz Fundacją Nuova.
  Zajmuje się promocją polskiego teatru dla dzieci na świecie. Jest członkiem International Theatre for Young Audiences Research Network oraz wchodzi w skład Rady Artystycznej najważniejszego światowego festiwalu teatru dla dzieci: ASSITEJ World Congress (Warszawa 2014).
  Obecnie współpracuje z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora jako kierownik literacki pedagog teatru.

   

 • reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
  scenografia: Barbara Małecka
  muzyka, multimedia: Wojciech Morawski
  występują: Marta Kwiek, Aleksandra Mazoń