Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

 • SZTUKA SZUKA MALUCHA* to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal sztuki dla najnajmłodszego widza.

  Każde festiwalowe spotkanie to chwila wielkiej radości, a także odpowiedzialności, dlatego nie tylko nie ustajemy w poszukiwaniu nowych, ciekawych zjawisk w nurcie sztuki dla najnajmłodszych widzów, ale także ufamy tym, których już pokochali nasi widzowie.

  Jak co roku, podstawę programu stanowić będą spektakle teatralne z Polski i Europy.: Festiwal otworzy premiera spektaklu brzUCHO Alicji Morawskiej-Rubczak (Wrocławski Teatr Lalek), a zamknie go taneczny spektakl PRIMO (Alfredo Zinola & Felipe González). Obydwa wydarzenia, choć zupełnie różne, inspiracje czerpią z wyobrażeń o życiu prenatalnym, badając, czym jest pamięć ciała i gdzie znajduje się pierwotne źródło życia i emocji. Pamiętacie spektakl Spot? Zapraszamy na drugie spotkanie z Andreą Buzzettim i jego świetlnymi poszukiwaniami w spektaklu ON-OFF (La Baracca Testoni Ragazzi). Teatr Poddańczy powróci do nas ze spektaklem Smakułyki, odkrywającym tajemnice kuchennej magii, a Teatr Atofri zaprezentuje dźwiękowe i pełne niespodzianek Grajkółko.

  Oprócz spektakli, chcielibyśmy zaprezentować formy, których wspólnym mianownikiem jest korzystanie z technik teatralnych, mimo że ich źródło stanowią inne gatunki artystyczne. Audiopyłki to instalacja dźwiękowa Roberta Jarosza zapraszająca w podróż do wnętrza dźwięku, Pstryk! Abecadło to koncert dla najmłodszej widowni z piosenkami Jarka Kordaczuka do słów Juliana Tuwima, a Z życia szmatek to niezwykły seans filmowy.

  Uzupełnieniem programu będą spotkania warsztatowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez doświadczonych psychologów, artystów i animatorów.

  Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni stworzonej z myślą o małych dzieciach i ich potrzebach, jednak nie zapomnimy też o rodzicach – teren Pawilonu Nowa Gazownia zmieni się w Strefę Rodzinną, w której wszyscy będą mogli poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

  Zaglądajcie do nas – czeka na Was mnóstwo atrakcji!

  Zapraszam najserdeczniej,
  Barbara Małecka
  kurator i menedżer projektu Sztuka Szuka Malucha

  * Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.