Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto
  • prestiż: najmłodsi

    Na stronie internetowej Biennale Sztuki dla Dziecka przeprowadzony został plebiscyt, którego celem było wyłonienie 10 najważniejszych zdaniem dzieci słów. Głosowało blisko 300 osób, głównie z Poznania i okolic, ale także z Bytomia, Głuchołaz, Grajewa, Izabelina, Jarocina, Kielc, Lotynia, Małogoszczy, Międzyrzecza, Namysłowa, Okonka, Radzionkowa, Tych, Warszawy, Zalasewa, Zgierza, Zieleńca. Zagłosowała nawet jedna osoba z Wiednia! Najliczniejszą grupą uczestników były dzieci w wieku 7 i 8 lat. Zwyciężyła MIŁOŚĆ!

    25 kwietnia 2013 roku odbył się warsztat projektowania słów, które zdobyły największą ilość głosów. Wzięły w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 78 z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu. To one właśnie zaprojektowały kształty i barwy słów: miłość, mama, rodzina, tata, przyjaźń, dom, babcia, dziękuję, przepraszam, życie. Warsztat przeprowadziły Maja Piskorska i Agnieszka Rożnowska. Tuż przed rozpoczęciem Biennale dziesięć najlepszych projektów zostanie zaprezentowanych w postaci instalacji plenerowej na Placu Wolności w Poznaniu.