Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Przemek Wiśniewski
GaleriaPrzemek Wiśniewski
 • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Koncert dla dzieci w wieku 4-6 lat.

  Koncert oparty na pobudzających wyobraźnię i emocje piosenkach do słów Juliana Tuwima, skomponowanych przez Jarka Kordaczuka z okazji Roku Tuwima. Koncert pozwoli zarówno dzieciom, jak i rodzicom przypomnieć sobie wiersze bliskie wszystkim, bez względu na wiek. Basia Raduszkiewicz zaśpiewa, między innymi, piosenki do wierszy: Lokomotywa, Dwa Michały, Rozmowa Ptaków czy Skakanka.
   Koncert będzie premierowym wykonaniem piosenek z płyty Pstryk! Abecadło wydanej na 19. Biennale Sztuki dla Dziecka Słowo na terytorium sztuki dla dziecka.

  słowa: Julian Tuwim
  muzyka: Jarek Kordaczuk
  występują: Basia Raduszkiewicz z zespołem

  Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   

 • Basia Raduszkiewicz - wykonawczyni piosenki poetyckiej, laureatka wielu festiwali, z których najważniejsze to: I nagroda Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, I nagroda Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie dla twórcy najciekawszego zjawiska scenicznego sezonu, I nagroda Ogólnopolskich Spotkań Śpiewających Poezję „Recital” w Siedlcach, I nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki „Łykend” we Wrocławiu, III nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w koncercie „Kraina Łagodności” podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyn za projekt „Chwile poruszone”.

  Z Basią współpracują m.in.: pianista i aranżer Krzysztof Herdzin, pianista i kompozytor Hadrian Filip Tabęcki, perkusista Cezary Konrad, kontrabasista Sebastian Wypych czy kompozytor Jarek Kordaczuk.

  Jarek Kordaczuk - wykształcenie kompozytorskie zdobył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie Andrzeja Koszewskiego. Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu tworząc piosenki, utwory instrumentalne i elektroakustyczne, ilustracje muzyczne baśni, muzykę do filmów animowanych etc. Jest laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. R. Murraya Schafera.