Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

  warsztaty dla dzieci od 1 do 18 miesięcy z rodzicami

  warsztaty prowadzą: Anna Groth, Jagoda konieczna-Blicharz, Anna Piaskowska

  Warsztaty z dzieckiem na kolanach to sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami.
  Myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są małe dzieci? czego potrzebują do rozwoju? w jaki sposób poznają i odkrywają świat? 

  Warsztaty sprzyjają budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale równocześnie są czasem zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w spotkaniu pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do wspólnego działania i odkrywania oraz wyzwalania swojej kreatywności. Warsztaty odbędą się w inspirującej i wielozmysłowej przestrzeni, która rozbudza ciekawość i pozwala doświadczyć różnorodności bodźców oraz zachęca do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku. 

  Warsztaty Twórczy Rodzic - Twórcze Dziecko będą okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń oraz rozwijania swojej kreatywności podczas przebywania z dzieckiem.

  Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   

 • Anna Groth (psycholog), Jagoda Konieczna – Blicharz (psycholog), Anna Piaskowska (pedagog, nauczyciel przedszkolny) - specjalistki w zakresie edukacji i rozwoju wczesnodziecięcego. W Instytucie Małego Dziecka prowadzą zajęcia dla dzieci (od urodzenia do 7 roku życia) i rodziców w ramach Grup Zabawowych, Klubu Dwulatka i Punktu Przedszkolnego IMD oraz konsultacje i warsztaty rozwojowe dla rodziców i opiekunów. Mają doświadczenia w tworzeniu różnych programów wspierających rozwój małych dzieci oraz promujących potrzeby i prawa dzieci w przestrzeni publicznej.