Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Filmy dla dzieci od 3 do 5 lat

  Zapraszamy na wyjątkowe seanse, przygotowane z myślą o małych dzieciach i ich rodzicach. Starannie dobrany zestaw filmów animowanych maluchy oglądają w przyjaznych warunkach, w towarzystwie animatorów, którzy, zapraszając do wspólnej zabawy, wprowadzają dzieci w filmowy świat. Listy dialogowe czytane są przez aktora, a całości towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.
  Seans rozpocznie film Jak się kąpią szmatki? Co zrobić, gdy nagle z ciemnego pokoju zaczynają dobiegać niepokojące odgłosy kąpania? Kolorowe szmatki o imionach: Mitenka, Jasie, Chustek i Skarpeta postanawiają poznać Pluskającą Wodę. To będzie ich pierwsza kąpiel. Co wydarzy się dalej? To niespodzianka!

  reżyseria: Edmunds Jansons
  scenariusz: Inese Zandere
  muzyka, montaż: Jekabs Nimanis
  produkcja: Atom Art, 2010, Łotwa

  Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Edmunds Jansons jest łotewskim reżyserem i animatorem filmowym. Studiował reżyserię i animację na Łotewskiej Akademii Kultury, moskiewskiej VGIK i Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinie. Pracował dla kilku studiów animacji, ale na stałe związał się z Atom Art w Rydze.