nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA
spektakl dla dzieci od 1 do 6 lat
Czas trwania: 35 minut + zabawa 10 min.
Co to gra? Czy to melodia ognia, czy ziemi? Wody, metalu, czy drzewa? Podczas przedstawienia odkrywane dźwięki żywiołów łączą się ze słowem i akompaniamentem fletu poprzecznego. Tekst onomatopeiczny opisuje żywioły w prosty i ciekawy sposób. Dźwięki natury pozwalają przenieść się wyobraźnią do dziecięcych zabaw ziemią, drewnem, wodą, metalem i ogniem. Na scenie powstaje konstrukcja z kółek, która jednoczy wszystkie elementy. Koła o różnym rozmiarze i kolorze tworzą abstrakcyjną machinę, która po zakręceniu przechodzi w następny żywioł. Machina rusza pełną parą, można zatańczyć taniec wszystkich żywiołów i usłyszeć refren: Gra kółeczko, graj kółeczko!
Niezależna grupa teatralna Atofri od 2008 roku tworzy spektakle dla najnajmłodszych widzów, które są doceniane na festiwalach w Polsce i za granicą.
Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Teatr Atofri istnieje od 2008 roku. Jest teatrem niezależnym, działającym w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Repertuar teatru obejmuje spektakle dla dzieci najmłodszych od 1 do 5 lat.
Spektakle prezentowane są na trzech scenach: Scena Zamek w Centrum Kultury Zamek, Scena Browar - Słodownia +2 w Centrum Biznesu i Sztuki Stary Browar 5050 oraz na Scenie Muzeum w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.
W roku 2011 teatr otrzymał nagrody - Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2011" oraz Super BEBE Award na 100,1.000,1.000.000 Stories International Theatre Festival for Children w Bukareszcie. Przez ostatnie pięć lat Teatr Atofri rozwijał swój repertuar i konfrontował go z widownią najpierw w kraju, a następnie zagranicą. Prezentował przedstawienia na wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach teatrów dla dzieci m.in. Sztuka Szuka Malucha, małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" oraz na festiwalach w Japonii, Rumunii, Turcji, Egipcie, Finlandii, Słowacji, Niemczech i Francji.
scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
tekst: Malina Prześluga
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia, kostiumy: Elżbieta Cios, Małgorzata Dyjak
flet poprzeczny: Sylwiana Firin - Gramowska
występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska