Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Ogród Łazarz / fot. Maciej Włodarczyk
GaleriaOgród Łazarz / fot. Maciej Włodarczyk
 • Odwiedziny w ogródkach - wycieczka z przewodnikiem

  Wycieczka prowadzona przez przewodnika wyruszy z placu Wolności o 19:00. Jest to zaproszenie do ogrodu i do wysłuchania opowieści lokalnych mieszkańców. Ideą ODWIEDZIN jest dzielenie się swoim doświadczeniem budowania wspólnoty, nie tylko ogrodu. Zaproszeni goście usiądą do wspólnego stołu, by razem z gospodarzami zjeść przygotowaną przez nich kolację. Zwyczaj nakazuje, aby wybierając się w odwiedziny, przynieść ze sobą symboliczny podarunek dla gospodarzy (na przykład ciasto albo sadzonkę do ogrodu).

  OGRÓD ŁAZARZ

  Ogród Łazarz znajduje się nieopodal Klubu Osiedlowego „Krąg”. Na działce między blokami od ul. Potockiej ziszczają się marzenia mieszkańców o wspólnej, przyjemnej przestrzeni, wolnej od zanieczyszczeń i hałasu. Razem z dziećmi z harcerskiego Szczepu „Łazarz” i seniorami zamieszkującymi okoliczne bloki kreujemy miejsce pełne ozdobnych kwiatów, krzewów i małej, nieskomplikowanej architektury ogrodowej. W nasze działanie aktywnie włączyły się także Żółte Łodzie Podwodne oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

  partner: KLUB OSIEDLOWY „KRĄG”

  Klub „Krąg” od lat aktywnie uczestniczy w życiu dzielnicy Łazarz. Warto przypomnieć choćby konkurs pamiętnikarski „Mój Łazarz”, wystawy fotograficzne i plastyczne promujące Łazarz (np. Impresje Łazarskie, Secesja Łazarska) czy upamiętnienie postaci Stanisława Strugarka. W chwili obecnej działa tu Szczep Drużyn Harcerskich „Łazarz” oraz 2 kluby turystyczne, a także 5 amatorskich zespołów artystycznych, w tym najstarszy – „Wiosenne Krokusiki”. Przy Klubie działają sekcje: esperanto, radiestetów, filatelistów, brydżystów, miłośników astronomii, karate, hodowców gołębi pocztowych, aerobiku. Organizowane są kursy tańca towarzyskiego, języków obcych, prawa jazdy. Najaktywniejszą sekcją Klubu „Krąg” jest Klub Seniora „Bamberka”. Najważniejszą imprezą Klubu są Dni Łazarza, od 24 lat organizowane na przełomie maja i czerwca.
  http://www.klubkrag.pl/