Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Ogród Śródka / fot. Marcin Oliva Soto
GaleriaOgród Śródka / fot. Marcin Oliva Soto
 • Odwiedziny w ogródkach - wycieczka z przewodnikiem

  Wycieczka prowadzona przez przewodnika wyruszy z placu Wolności o 19:00. Jest to zaproszenie do ogrodu i do wysłuchania opowieści lokalnych mieszkańców. Ideą ODWIEDZIN jest dzielenie się swoim doświadczeniem budowania wspólnoty, nie tylko ogrodu. Zaproszeni goście usiądą do wspólnego stołu, by razem z gospodarzami zjeść przygotowaną przez nich kolację. Zwyczaj nakazuje, aby wybierając się w odwiedziny, przynieść ze sobą symboliczny podarunek dla gospodarzy (na przykład ciasto albo sadzonkę do ogrodu).

   

  OGRÓD ŚRÓDKA

  Na Śródce od pierwszych spotkań mieszkańcy wiedzieli, czego potrzebują: ziół (!), z których później przygotują aromatyczną potrawę, by zjeść ją przy wspólnym, długim stole. Ogród, początkowo nazwany Bez Ogródek, później zmieniony na Republikę Śródka, powstaje przy ul. Śr&´dka 3, na niewielkim placu.
  partner: CAFE LA RUINA, o sobie: „Częstujemy Was ulubionymi smakami i odkryciami. Przykładowo, pośród kolorowych serników lub sezonowych kruchości pachnie pszenno-żytni chleb na wieloletnim zakwasie. Dobrze smakuje z prawdziwą, grecką fetą i domowym pesto lub smalcem i kiszonymi ogórkami od mamy. W emaliowanych imbrykach parzymy liście czarnych lub zielonych herbat z małych, azjatyckich plantacji. Wytrawna arabica z czeskiej palarni Double Shot otwiera oczy, a to jedyne miejsce w Polsce z tą odmianą kawy na stałe w młynku. Pieczemy, pichcimy, eksperymentujemy na miejscu, w małej kuchni. Nie piszemy o reszcie, bo wiadomo, że na żywo wszystko jest lepsze. Zaprzyjaźniamy się z Wami, Wy z nami, między sobą, między stolikami. Pomyśleliśmy właśnie, że Ruina to takie schronisko, gdzie fajnie jest być ze sobą. Największy dla nas komplement to Wasze powroty”.

  www.laruina.pl
  Partner: Centrum Ogrodnicze "Zawady"

  ´