Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Ogród Łazarz / fot. Maciej Włodarczyk
GaleriaOgród Łazarz / fot. Maciej Włodarczyk
 • Ogród Łazarz, tworzony wspólnie z mieszkańcami tej starej dzielnicy, znajduje się między budynkami nr 39 i 41 przy ul. H. Potockiej. Jest to lokalizacja wybrana nieprzypadkowo: liderem działań wokół ogrodu jest Klub Osiedlowy „Krąg” – miejsce będące najlepszym przykładem instytucji otwartej, integrującej mieszkańców. W powstanie ogrodu zaangażowało się bardzo wiele osób, których nie sposób wymienić, ale na pewno jest to ogromna zasługa Janusza Hellera (Klub „Krąg”), Wojciecha Wysockiego (Klub Osiedlowy „Krąg”, Szczep „Łazarz”), Józefa Żeleńskiego (kierownik Rady Osiedla SM Grunwald), Janusza Ludwiczaka (redaktor naczelny Lazarz.pl).

  Na Łazarzu swój projekt pn. Pyrspektywy realizowała Katarzyna Kurzyńska, Emilia Mańkowska, Izabella Nowacka, Michał Frątczak, którego podsumowanie było prezentowane 3/07 na placu Wolności w GENERATORZE MALTA. W tym projekcie pyra staje się przyczynkiem do budowania więzi międzyludzkich, do refleksji nad tożsamością.

  We współpracy z Klubem „Krąg” udało nam się dotrzeć do archiwalnych zdjęć Łazarza autorstwa Jana Kurka (projekt Trzy Oblicza Łazarza).

  Podczas prezentacji Ogrodu Łazarz wysłuchamy koncertu Janusza Raptusa Waścińskiego i Raptusiów, obejrzymy film Trzy oblicza starego Łazarza, porozmawiamy z osobami zaangażowanymi w powstawanie ogrodu.

  Janusz Waściński to gitarzysta i wokalista, a także tekściarz. Swoją muzykę inspiruje życiem. W tworzonych przez niego piosenkach odnajdziemy dużo tekstów o miłości, szacunku i życiu. Pierwsza płyta artysty „Wybór” została zainspirowana droga życiową pana Janusza.

  www.klubkrag.pl