Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Ogród Plac Wolności / fot. Marcin Oliva Soto
GaleriaOgród Plac Wolności / fot. Marcin Oliva Soto
  • Zapraszamy na spotkanie i dyskusję z osobami zaangażowanymi w stworzenie Ogrodu Plac Wolności.

    Inicjując ogród na Placu Wolności chcieliśmy przywrócić miastu zielone serce, którym było niegdyś. Sworzyliśmy miejsce spotkań, kreowania, współegzystowania mieszkańców. Kolorowe kwiaty, wysokie krzewy, pachnące zioła będą częścią mikromiasta przyjaznego poznaniakom. Wszystko zaczęło się od posadzenia jaskrawo żółtej forsycji. W tworzenie ogrodu czynnie włączyli się mieszkańcy oraz Stowarzyszenie Plac Wolności. To tutaj odbywały się dwudniowe warsztaty tworzenia recyklingowych donic z banerów. W rezultacie powstało kilkadziesiąt oryginalnych donic, które zostały wykorzystane we wszystkich miejskich ogrodach.

    partner: STOWARZYSZENIE „LEPSZY ŚWIAT”
    Stowarzyszenie „Lepszy Świat” zajmuje się pomocą społeczną, samopomocą, edukacją i kulturą niezależną oraz prowadzeniem kampanii społecznych. Promuje sprawiedliwy handel, międzynarodową i społeczną solidarność, prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Motto: Stwórzmy razem świat, w którym takie organizacje jak nasza nie będą więcej potrzebne!

    partner: lepszyswiat.org.pl, alkom.pl