Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • GRABEK (Wojciech Grabek) należy do najciekawszych postaci młodej poznańskiej sceny alternatywnej. Określa siebie mianem „władcy absolutnego własnej muzyki”, jest multiinstrumentalistą, kompozytorem. Eksperymentuje, łącząc grę na klasycznym instrumencie – skrzypcach – z muzyką elektroniczną. Jak twierdzi, edukację muzyczną rozpoczął nieświadomie, gdy w wieku 2 lat słuchał w radiu utworów Henryka Mikołaja Góreckiego. W swojej twórczości łączy różne inspiracje i nastroje: akustyczne brzmienie instrumentów wchodzi w naturalny dialog z syntezatorami, oddając rytm współczesności, gdzie żywa muzyka współistnieje z ekspresją maszyn. Na wydanej ostatnio, drugiej w karierze Grabka, płycie Duality radość przeplata się ze smutkiem, energia z melancholią, taniec z refleksją. Do artystów-mistrzów, tworzących jego zdaniem w muzyce rzeczy przełomowe, należą: Thom York, Amon Tobin, Burial i Björk. Grabek występował na wielu festiwalach muzyki elektronicznej i sztuki nowych mediów, a jego debiutancki album 8 został nagrodzony przez magazyn „High Fidelity” jako „Best Recording 2011” oraz nominowany do Fryderyka 2012 w kategorii „Album Roku – Muzyka Elektroniczna”.

    Oprawę wizualną koncertu przygotowała Vj Jago – poznańska artystka wizualna, projektantka wideo i producentka, której sety oparte są na autorskich materiałach wideo. Gościnnie wystąpi Maja Koman.