Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • THIEVES LIKE US to szwedzko-amerykańska grupa, którą stworzył nowojorczyk Andy Grier oraz dwóch Szwedów – Björn Berglund i Pontus Berghe. Muzycy poznali się w 2002 roku w Berlinie, a połączyła ich fascynacja tamtejszą sceną taneczną. Na początku tworzyli wspólnie sety DJ-skie, później zaczęli tworzyć własną muzykę elektroniczną. Ich debiutancki album Play Music (2008) zebrał świetne recenzje zarówno w Europie, jak i za oceanem, a pochodząca z wcześniej wydanego singla piosenka Drugs In My Body przez wiele miesięcy była imprezowym hitem.

    Nazwa Thieves Like Us jest nawiązaniem do tytułu filmu Roberta Altmana oraz kultowego przeboju zespołu New Order z 1984 roku. Muzyka Thieves Like Us to pop wymieszany z electro, jednak słychać w niej także wpływy postpunku, nowej fali czy dance. Porównywana jest do twórczości takich zespołów, jak Metronomy lub We Have Band. Thieves Like Us przypomnieli o sobie po dwóch latach milczenia, wydając w 2012 roku nakładem wytwórni Captured Tracks album Bleed Bleed Bleed.