Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • Scott Gibbons i Romeo Castellucci w unikalnym projekcie Prelude to an Event zapraszają publiczność do udziału w pionierskiej wędrówce pośród dźwięków nowoodkrytego świata, gdzie można usłyszeć niespokojne przepychanki atomów i cząsteczek. Przejmująca muzyka Scotta Gibbonsa złożona jest z dźwięków zarejestrowanych przez nowy rodzaj mikrofonu, który umożliwia naukowcom słuchanie dźwięków na poziomie molekularnym. To „mikro-ucho” powstaje na Uniwersytecie w Glasgow dzięki pracy profesora Milesa Padgetta, z Wydziału Fizyki i Astronomii, oraz profesora Jona Coopera, z Wydziału Elektroniki i Elektroinżynierii. Dźwięki zarejestrowane przez mikrofon są przetwarzane przez sample, filtry i nakładane na siebie, pozwalając usłyszeć odgłosy przynależne wymiarowi, do którego jako ludzie nie mamy normalnie dostępu. Autorem oprawy wizualnej koncertu jest Romeo Castellucci.
     

  • Scott Gibbons komponuje muzykę elektroniczną i elekroakustyczną od ponad 25 lat. Bada możliwości z jednej strony naturalnego brzmienia akustycznego, z drugiej – brzmienia technologicznego. Choć uznawany jest za wpływowego twórcę nurtu dark ambient i micromusic, jego twórczość wymyka się łatwym klasyfikacjom. Kompozycje artysty oscylują między delikatnością a fizycznością, często skupiając się na parametrze częstotliwości, która ostatecznie wyznacza granice ludzkiego słuchu, a także na ciszy jako elemencie kluczowym pracy. Oprócz komponowania Scott Gibbons konstruuje też elektroniczne instrumenty, które wykorzystuje w występach na żywo. Oprawę wizualną koncertu przygotował Romeo Castellucci, z którym Scott Gibbons pracuje niezmiennie od 1999 roku – jest autorem muzyki do niemal wszystkich przedstawień włoskiego reżysera, także do pokazywanego na Malta Festival Poznań spektaklu The Four Seasons Restaurant. Obecnie twórcy przygotowują adaptację Święta wiosny Igora Strawińskiego. Romeo Castelllucci jest kuratorem Idiomu: oh man, oh machine / człowiek-maszyna.