Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

 • Cat Power to pseudonim artystyczny Charlyn Mary Marshall, jednej z najoryginalniejszych piosenkarek na amerykańskiej scenie muzycznej. Porównywana do Tori Amos elektryzuje publiczność charyzmatycznym, zmysłowym głosem, osobistymi tekstami i minimalistyczną, choć zarazem bardzo eklektyczną muzyką łączącą elementy rocka, transowego trip-hopu i elektroniki. Wszystko to w połączeniu z wyrazistą osobowością tworzy niepowtarzalny klimat piosenek, którym zdobyła serca fanów i entuzjazm krytyków.

  Cat Power współpracowała m.in. z Iggy Poppem, Faithless i Beckiem; Marianne Faithfull uważa ją za swoją następczynię, a Thom Yorke nie kryje fascynacji jej muzyką. We wrześniu 2012 roku artystka wydała album Sun, pierwszą płytę studyjną od 6 lat. Jest autorką tekstów, muzyki, nagrań i producentką. Płyta stanowi tym samym w pełni samodzielne dzieło Marshall. Artystka nazywa ją swoistym „odrodzeniem”, świadectwem całkowitej kontroli. Echo owego odrodzenia można znaleźć w jej nowych piosenkach. Krytycy uznali Sun za jeden z najlepszych albumów muzyki alternatywnej ubiegłego roku.

  Występ podczas Malta Festival Poznań będzie jej pierwszym koncertem w Polsce.
   

 • CAT POWER

  CAT POWER NA MALTA FESTIVAL. CHAN MARSHALL WYSTĄPI PRZED ATOMS FOR PEACE, (Onet.pl), 07.04.2013

  Cat Power zaliczana jest do grona najciekawszych artystek amerykańskiej sceny muzycznej. (…) Nagrywa z Iggy Poppem, Marianne Faithfull uważa ją za swoją następczynię, a Thom Yorke nie kryje fascynacji jej muzyką. O jej niesamowitym oddziaływaniu na publiczność przekonamy się na maltańskim koncercie.

  Cat Power wystąpi w Poznaniu, (T-Mobile Music), 05.04.2013

  Power to jedna z najciekawszych wokalistek nie tylko amerykańskiej, ale w ogóle globalnej sceny muzyki alternatywnej.

  CAT POWER NA MALCIE, Marcin Kostaszuk, (Głos Wielkopolski), 05.04.2013

  Pełne emocji, ale muzycznie stonowane utwory to w równym stopniu atrakcja dla miłośników rocka, bluesa i alternatywy - między tymi gatunkami Cat Power balansuje od ponad 20 lat.