Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • British Sea Power to angielski zespół indierockowy, który powstał w 2000 roku w Brighton. Według krytyków od początku wyróżnia się oryginalnym, własnym stylem odróżniającym go od tego, co dzieje się aktualnie na scenie muzycznej. Twórcy BSP inspirują się zróżnicowaną muzyką, naturą, krajobrazami Anglii, literaturą i polityką, ale przede wszystkim życiem, w całej jego złożoności. W swoich utworach komentują współczesność, nie stroniąc od ironii i odważnych eksperymentów formalnych. Ich muzyka to udane połączenie estetyki post-punku i nowej fali z alternatywnym rockiem. Można w niej znaleźć echa twórczości The Cure, Joy Division, Pixies czy The Flaming Lips. Zdaniem krytyków zespół ma nie tylko najlepszą nazwę w historii, ale przede wszystkim w pełni zasługuje na miano najciekawszego brytyjskiego zespołu ostatniej dekady.

  Ich wydana w kwietniu 2013 roku (piąta w dorobku) płyta Machineries of Joy jest – jak twierdzą sami muzycy – zwrotem w nową stronę. Dotychczasowe, nieco posępne brzmienie British Sea Power zmienia się w bardziej otwarty, energetyczny rock. Jak mówi Yan Scott Wilkinson, wokalista BSP: „W dzisiejszych czasach świat coraz częściej wydaje się szalonym, histerycznym miejscem. Chcieliśmy, żeby płyta była na to swoistym antidotum – przyjemną grą w karty w miłym towarzystwie”. Machineries of Joy została zmiksowana przez Kena Thomasa, który współpracował wcześniej m.in. z Davidem Bowiem, Queen czy Sigur Rós. British Sea Power mają także niezwykle wierną grupę fanów. W zestawieniu 100 najważniejszych piosenek radia BBC6 słuchacze umieścili Remember Me na pozycji numer 9 – między utworami Radiohead i Johnny'ego Casha.

  zespół w składzie:

  Yan Scott Wilkinson – śpiew, gitara / vocals, guitar
  Neil Hamilton Wilkinson – śpiew, bas, gitara / vocals, bass, guitar
  Martin Noble – gitara, klawisze / guitar, keyboards
  Matthew Wood – perkusja / drums
  Abi Fry – altówka, klawisze / viola, keyboards
  Phil Sumner – klawisze, kornet, gitara / keyboards, cornet, guitar