Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA to duet niezwykle utalentowanych i charyzmatycznych osobowości, spotkanie gatunków muzycznych – jazzu i elektroniki. Artyści stworzyli gatunek processingbop, który polega na przetwarzaniu brzmienia instrumentu akustycznego na żywo. Podczas występu dźwięki trąbki są modyfikowane przez specjalne oprogramowanie, nagrywane, montowane i zapętlane. Dzięki temu zmienia się ich barwa, a sam koncert staje się wyjątkowym doświadczeniem. To, co do tej pory było możliwe jedynie w studiach nagraniowych, realizują na żywo, w ramach improwizacji, reagując na zmieniającą się sytuację, obecność drugiego muzyka i publiczności.

    An On Bast jest kompozytorką, performerką, producentką, jedną z najważniejszych kobiecych postaci polskiej elektroniki. Do tej pory nagrała 5 albumów, intensywnie koncertuje i występuje na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej na całym świecie. Zajmuje się także udźwiękowianiem filmów i animacji. Jest autorką elektronicznych transkrypcji, m.in. Święta wiosny Igora Strawińskiego, utworów Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

    Maciej Fortuna jest trębaczem i kompozytorem, jednym z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Jest pomysłodawcą i założycielem Multimedialnego Studium Improwizacji Fortuna Music. Prowadzi także wydawnictwo płytowe, wykłada na Akademii Muzycznej w Poznaniu.