Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto
 • Więzi: Afirmacja

  W niedzielne popołudnia, na placu WOLNO rozbrzmiewać będzie kojąca muzyka. Posłuchamy klasycznych utworów wykonywanych przez uczniów szkoły muzycznej. Plac wypełnią dźwiękami kwartety i kwintety.

  PROGRAM KONCERTU 7.07.2013:

  Joseph Haydn - Kwartet op. 20 nr 5 f-moll (ca. 25')
  I. Allegro moderato
  II. Minuetto
  III. Adagio

  IV. Finale: Fuga a due Soggetti
  Aleksandr Porfirjewicz Borodin - Kwartet smyczkowy nr 2 D-dur (ca. 30')
  I. Allegro moderato
  II. Scherzo. Allegro
  III. Notturno. Andante
  IV. Andante. Vivace

  Kuratorka: Monika Kusz

  Partner: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu


   

 • ZESPÓŁ „LA STRAVAGANZA"

  powstał w 2013 roku. Jego członkami są studenci poznańskiej Akademii Muzycznej, grający na oryginalnych epokowych instrumentach oraz ich kopiach. W swej działalności skupiają się głównie na muzyce renesansu i baroku, prezentowanej w świeży, pełny zabawy i improwizacji, witalny sposób. Zespół postawił sobie za cel wyjście z hermetycznego środowiska muzyki klasycznej do szerszego grona odbiorców i zachęcenie ich do poznania świata muzyki dawnej, który po wiekach milczenia zrzuca z siebie grube warstwy kurzu i przestaje być skostniałym bytem, by na nowo cieszyć ucho. Skład: Anna Babula – skrzypce barokowe, Sławomira Raczyńska – obój barokowy, Martyna Jankowska – wiolonczela barokowa, Maksymilian Święch – klawesyn.

  POZNAŃSKA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W POZNANIU

  Podczas koncertu wystąpią zespoły w składzie:

  KWARTET SMYCZKOWY: Julia Owczarek, Wiktoria Bogalska, Weronika Grenda, Joanna Błaszczyk; przygotowany przez Macieja Sztora

  TRIO STROIKOWE: Maria Plucińska, Małgorzata Rybak, Sara Malińska; przygotowane przez Błażeja Pasternaka

  BIG BAND: Joanna Budzyńska, Filip Szulc, Magdalena Więckowska, Anna Tabaczyńska, Antonina Nikodem, Borys Kaźmierczak, Małgorzata Rybak, Karolina Kazubek, Natalia Cieśla, Dawid Tokłowicz, Maja Szambelańczyk, Dariusz Rubinowski, Patryk Nowak, Tomasz Orłowski, Joachim Rufael, Hubert Sternalski, Witold Bindulski, Mateusz Filoda, Karolina Walkowiak, Maciej Szulczewski, Kamil Więzowski, Michał Baranowski, Adam Sławiński, Sebastian Skrzypek; przygotowany przez Mariusza Pikulskiego.