Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • Choreografia zainspirowana teorią ‘pamięci wody’. Woda przechowuje informacje, zapisując je w postaci obrazów. Wyeksponowana na działanie wibracji o zabarwieniu emocjonalnym tworzy geometryczne struktury. H2O to formuła chemiczna, ale ukryte piękno wody ujawnia się w wyrafinowanych formach kryształów, zaprojektowanych przez naturę mikrokosmosu. Taniec współczesny staje się narzędziem, pozwalającym dostrzec te właściwości wody, które są niewidzialne dla oczu.
   

 • koncept: ANNA NOWAK, MARTA SZOSTEK
  choreografia: ANNA NOWAK
  muzyka: GRZEGORZ OCHĘDUSZKO
  czas trwania: 11 minut
  występują tancerze Polskiego Teatru Tańca: URSZULA BERNAT-JALOCHA, PAULINA JAKSIM, KATARZYNA RZETELSKA

 • ANNA NOWAK, tancerka, pedagog, choreograf. Od 2008 roku pracuje w Random Dance dla Wayne’a McGregor’a, jednego z najważniejszych współczesnych choreografów na świecie. Tańczyła w Sadler’s Wells Theatre i Royal Opera House w Londynie, Theatre de Chaillot w Paryżu. Brała udział w wielu festivalach min w USA, Kanadzie, Azji I Europie. Prowadziła warsztaty z różnych technik tańca jak i choreografii min. w The Place w Londynie, Academia Nacional de Danca w Rzymie, Het Muziktheater w Amsterdamie oraz wielu inych prestiżowych placówkach na świecie. Uczestniczy w R-Research, współpracując z naukowcami nad rozwijaniem kreatywności I technik choreograficznych. Współpracowała przy instalacji Rain Room w Barbican Centre I MoMA w Nowym Jorku. Współpracowała przy projektach towarzyszących Olimpiadzie London 2012: Big Dance oraz dwukrotna rezydencja w Pekinie.

  GRZEGORZ OCHĘDUSZKO, kompozytor, producent, realizator, DJ, wykonawca. Tworzy zarówno muzykę elektroniczną jak i instrumentalną oraz komercyjną. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych min. dla Teatru Prochownia w Warszawie I Teatru Nowego w Łodzi. Współzałożyciel min. Be Be Blond, 100 Billion Cells oraz wielu innych projektów muzycznych. Wydany min przez Loaded Records, Skined Records, Electronic Petz.

  MARTA SZOSTEK, studentka designu w Poznańskiej School of Form. Studiowała w Design Academy Eindhoven, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wzornictwa na świecie oraz w University of Arts London. Absolwentka fotografii Wyższej Szkoły Sztuki I Projektowania w Łodzi. Pracuje jako freelancer w dziedzinie sztuk wizualnych.