Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Eva Wuerdinger
GaleriaEva Wuerdinger
  • On Orientations | Untimely Encounters bada różne rejestry percepcji, orientacji w przestrzeni, relacji między ciałem, pragnieniem i miejscem, ich wzajemne oddziaływanie. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza funkcjonuje jako instalacja – sensualna i audiowizualna przestrzeń, w której widzowie znajdują punkty orientacyjne i są poddawani procesowi umiejscawiania. Podstawą części drugiej jest działanie solowe wzbogacane spotkaniami z każdorazowo zapraszanymi artystami-gośćmi, co pozwala na refleksję nad zagadnieniami jednostki w jej relacjach z innymi. Koncentruje się na relacjach pomiędzy procesami somatycznymi, strategiami choreograficzno-kompozytorskimi i subtelnej grze z elementami przestrzeni, w której odbywa się spektakl. On Orientations jest interwencją-performansem dedykowaną konkretnemu miejscu i kontekstowi. Untimely Encounters bada pojęcia jednoczesności, oraz dyslokacji w odbieraniu czasoprzestrzeni i stanowi wstępną refleksję nad różnymi koncepcjami dotyku.

  • An Kaler studiowała Sztuki Transmedialne na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Jej praktyka artystyczna obejmuje taniec, performans i sztuki wizualne. W 2010 roku ukończyła studia pierwszego stopnia programu pilotażowego „Taniec współczesny, kontekst, choreografia” w Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Berlinie. W tym samym roku zaprezentowała utwór solowy Save a horse ride a cowboy w ramach festiwalu Tanztage w Berlinie oraz podczas Imagetanz at brut w Wiedniu. W ramach rozpisanej na kilka lat pracy twórczej i fizycznej nad projektem Insignificant Others An Kaler stworzyła we współpracy z innymi artystami 2 spektakle: Untitled Stills (2010) oraz (learning to look sideways) (2011/12). Projekt On Orientations jest kontynuacją poprzednich badań. W 2012 roku artystka otrzymała stypendium Stowarzyszenia Sztuk Współczesnych w Berlinie. Jako performerka występowała m.in. z Philippem Gehmacherem, Isabelle Schad i Laurentem Chétouanem.