Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • Tytuł spektaklu pochodzi od słowa „species”, które w języku hiszpańskim oznacza aspekt, wygląd, widzenie. Punktem wyjścia dla artystów była chęć pracy nad ciałem znikającym, wyglądem, który się wymazuje. Inspiracją stało się zdanie Jacquesa Derridy: Przyszłość należy do duchów będące ostrzeżeniem, groźbą, wizją przyszłości i przede wszystkim zagadką. Spektakl to konfrontacja ciała tancerza (Magali Milian lub Romualda Luydlina) z muzykiem-gitarzystą (Marciem Sensem). Dźwięki budują krajobraz bez wyraźnych ram, wprowadzając ciało w stan napięcia. Bezpłciowa sylwetka zdaje się ślizgać w ruchu inspirowanym turf dance (tańcem ulicznym powstałym na zachodnim wybrzeżu USA), w nagłych błyskach ujawnia swoją obecność, reżyseruje swój koniec.


  choreografia Magali Milian i Romuald Luydlin
  występują Magali Milian, Romuald Luydlin, Marc Sens
  muzyka Marc Sens
  teksty, współpraca Caryl Férey
  reżyseria, dźwięk Valérie Leroux
  światło Pascale Bongiovanni
   

 • LA ZAMPA to funkcjonujący od 2000 roku duet choreografów i performerów: Magali Milian oraz Romualda Luydlina. Artyści skupiają się w swojej pracy przede wszystkim na dźwięku i obrazie, a projekty pokazują w szczególnych kontekstach i sytuacjach, takich jak opuszczony basen, rampa załadunkowa czy kaplica. Od 2007 roku organizują też Laboratories Investigation – spotkania tancerzy, aktorów, muzyków, antropologów, artystów sztuk wizualnych i artystów wideo – w ramach których wspólnie badają różne modele percepcji i narracji ciała. Od 2010 roku w ramach Initiatives Culturelles Eurorégionales prowadzą wymiany artystyczne z N'Naranja (Barcelona/Katalonia) i Collective Moebius (Montpellier/Languedoc-Roussillon).