Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Sień Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej przy ul. Gołębiej 8 w Poznaniu prowadzi na piękny dziedziniec arkadowy, w głębi którego dekoracyjne schody wiodą na loggię (niegdyś otwartą na dziedziniec) pierwszego piętra. Arkadowy dziedziniec szkoły baletowej swoim niepowtarzalnym klimatem zachęca do uczestnictwa w projekcjach filmowych, które odbywają się podczas Malta Festival Poznań w letnie wieczory.
 W tym miejscu niejednokrotnie widzowie Malta Festival mogli usiąść w ciszy na leżakach i oddać się przyjemności obcowania z niebanalnym kinem. To tutaj odbywały się projekcje m.in. Kornela Mundruczo, Wernera Herzoga czy Xaviera Dolana. Dwukrotnie można było zobaczyć rejestrację dzieł wybitnej artystki Gisele Vienne - Showroomdummies oraz Eternelle Idole. Dziedziniec Szkoły Baletowej podczas festiwalu zawsze gromadził tłumy ludzi, nie tylko ze względu na wolny wstęp, ale przede wszystkim ze względu na przemyślany i wciągający repertuar.

W tym roku, wyjątkowa architektura dziedzińca pozwoli ulec magii kina w wykonaniu takich reżyserów jak: David Cronenberg, George Lucas, Maciej Drygas czy Ane Brzezińska.