Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • Projekt składa się z wieloetapowych działań w różnych częściach świata; finalnie powstanie jedno wielokulturowe dzieło zawierające wszystkie pośrednie realizacje. Etapem pierwszym jest Malta Festival Poznań 2013. Bohaterem projektu jest zwykły człowiek, jego emocje i chwilowa świadomość uczestniczenia w procesie twórczym. Akcja nie ma na celu znalezienie odpowiedzi na odwieczne pytania: kto jest artystą? czym jest sztuka? co jest istotniejsze – proces twórczy czy dzieło? Ma jedynie skłonić do refleksji i pokazać (udokumentować) subtelne przeżycia każdego z jej uczestników. Jednocześnie staje się pretekstem do szerszej dyskusji. Zaproszeni do projektu uczestnicy otrzymają lokalizatory GPS. Każdy z nich, poruszając się po mieście, swoim codziennym życiem będzie „rysował” wykres, który stanie się częścią finalnego dzieła filmowego. Wykresy śladów, jakie zostawi każdy uczestnik, artysta przetworzy według własnych pomysłów graficznych. Uczestnicy (mieszkańcy oraz festiwalowi artyści) zostaną także sfilmowani przez autora. Pięciominutowe portrety złożą się na godzinny film, który zostanie zaprezentowany na Placu Wolności podczas festiwalu.

    www.radkeart.eu

    muzyka na żywo: Irek Wojtczak www.irekwojtczak.com
    projekcja na sprzęcie Outdoor Cinema

  • WOJCIECH RADTKE – absolwent Wydziału Rzeźby na gdańskiej ASP, jest aktywnym i poszukującym multidyscyplinarnym artystą. Swoje projekty realizuje od wielu lat w Polsce i za granicą w galeriach, teatrach, przestrzeni miejskiej.