Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • Uwięziony we własnym mieszkaniu, schorowany ojciec po wylewie nie może poradzić sobie z wykonywaniem najprostszych życiowych czynności. Syn musi wychowywać ojca jak dziecko, bez cienia nadziei na to, że to dziecko kiedyś dorośnie. Mieszkanie ojca staje się jednocześnie szpitalem, przytułkiem i muzeum pełnym przedmiotów z przeszłości, która nie chce zniknąć. Pożółkłe książki, stare meble, urywki zdań i zapach przynoszonych ojcu owoców przywołują wspomnienia z dzieciństwa i dorastania w (nie)rzeczywistości Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
     

  • Szymon Kaczmarek (ur. 1986) jest absolwentem Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST. Wyreżyserował m.in. Kuszenie cichej Weroniki Roberta Musila w Teatrze Nowym w Krakowie (2008), Poskromienie złośnicy Williama Shakespeare’a w Teatrze Wybrzeże (2008), przedstawienie @linka na podstawie blogu Mydziecisieci w Starym Teatrze w Krakowie (2008) – jedną z trzech części "blogów.pl" które powstały z myślą o międzynarodowym Festiwalu Teatralnym BlogTXT w Schauspielhaus w Grazu. Spektakl otrzymał I nagrodę festiwalu, a ówczesny dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Mikołaj Grabowski, włączył je do stałego repertuaru. W Starym Teatrze wyreżyserował również Nasze miasto Thorntona Wildera (2011) oraz Kordiana Juliusza Słowackiego (2012). W Teatrze Dramatycznym w Warszawie stworzył Ewangelię (2009), a z kolektywem Harakiri Farmers performans Keret (nagrodzony w konkursie NOWE SYTUACJE Festiwalu Malta). Współpracował z Krystianem Lupą przy realizacji spektaklu Factory 2, w którym zagrał także rolę dziennikarza.
     

  • tekst: Wojciech Staszewski
    reżyseria: Szymon Kaczmarek
    dramaturgia: Żelisław Żelisławski
    występują: Ewa Szumska, Wojciech Kalwat, Jakub Papuga, Paweł Siwiak, Waldemar Szczepaniak, Sylwester Woroniecki
    Prapremiera 24.05.2013