Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Iga Eckert
GaleriaIga Eckert
  • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

    czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

    spektakl dla dzieci od 2 do 4 lat

    Spektakl otwiera przed dziećmi magiczny świat zakamarków kuchennych. Jak brzmi cukier, jak twardy jest orzech, ile potrzeba mąki, by na stole zapanowała zima, jakie zaklęcia kryją się w książce kucharskiej? Na te pytania odpowiedzi szukają twórcy spektaklu. Kuchnia jest krainą dźwięków i wielu zmysłów. Aktorzy prowadzą przez nią widzów, uczą ich jak rozpoznawać przedmioty, rozróżniać zapachy, nazywać zjawiska w kuchni, wykorzystując codzienne przedmioty do zabaw muzycznych, tworząc m.in. cymbałki ze sztućców, bębny z misek i garnków. Działając na zmysły dziecka sztuka rozwija wyobraźnię, zachęca do zabawy i odkrywa tajemnice słodkiego świata wypieków. Zapraszamy na prawdziwą ucztę!

    Spektakl powstał dzięki Stypendium Artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego uzyskanego przez reżyserkę spektaklu Honoratę Mierzejewską - Mikoszę.

    Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Teatr Poddańczy założyły absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska, Honorata Mierzejewska-Mikosza oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – Iga Eckert. Grupa zawiązała się jeszcze podczas studiów w 2008 r. Od roku 2010 działa jako Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy.

    Teatr stworzył kilka przedstawień dla dorosłych: Przemiany na podstawie tekstu Olgi Tokarczuk Numery, Dwie godziny i trzynaście minut później.

    Ostatnie projekty są adresowane do najmłodszej widowni. Grupa sięgnęła do doświadczeń europejskich teatrów tworzących dla najnajmłodszych. Efektem pracy są spektakle: W szufladzie, który inicjuje dzieci do przyszłego odbioru sztuki oraz Smakułyki dla dzieci od 2 do 4 lat.

    Teatr Poddańczy najchętniej wyraża się poprzez ruch i przedmiot. Posługuje się językiem metafory.
     

  • reżyseria Honorata Mierzejewska – Mikosza
    muzyka Iga Eckert
    pomoc przy scenografii: Krzysztof Paluch
    występują: Agata Butwiłowska, Honorata Mierzejewska – Mikosza, Ewa Mrówczyńska