Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • fundamenty: sen. wieczory szekspirowskie

  Jesteśmy z tego samego materiału, co nasze sny. (William Szekspir)

  Poniedziałkowe wieczory rezerwujemy dla najsłynniejszego dramaturga wszech czasów, proponując spotkania z jego dziełami wyreżyserowanymi przez teatralne znakomitości. Rozpoczynamy z piorunami: Burzą w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, poznamy też H. według Jana Klaty, a na koniec wybrzmi demoniczny Macbeth w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
   

 • Przedstawienie Jana Klaty – zrealizowane w Stoczni Gdańskiej, m.in. w pomieszczeniu, gdzie przez wiele lat pracowała Anna Walentynowicz – konfrontuje miejsce symboliczne z jego dzisiejszym obrazem; opuszczonymi halami pełnymi zardzewiałych maszyn. W pofabrycznych wnętrzach kolebki „Solidarności”, po których widzowie wędrują wraz z aktorami, rozgrywa się dramat osadzony w stricte współczesnych pop-kulturowych realiach. Hamlet Jana Klaty nie dławi się powietrzem, nie wierzy w kryształowe pojęcia, ani też ręce mu nie drżą, przeciwnie, gra z Horacym i White Stripes w turbo golfa – grę o podwyższonej agresji.

  Spektakl zdobył m.in. nagrodę widzów dla najlepszego przedstawienia sezonu 2004/2005 na Festiwalu Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

  (źródło: nina.gov.pl)