Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • Luxuriant: within the reign of anticipation jest kolejną odsłoną rozwijanego przez Vincenziego od 2007 roku projektu Operation Infinity. Spektakl rozgrywa się w przestrzeni przypominającej zarówno studio filmowe, jak i zwykły magazyn. Pomiędzy brudnymi ubraniami, podartymi banknotami i torbami na śmieci, grupa Troupe Mabuse podejmuje się rekonstrukcji filmowego hitu Gold Diggers z lat 30. XX wieku (przywołanego również w piosence We’re In The Money). Film powstał w czasach Wielkiego Kryzysu i w wielu miejscach się do niego odnosił: zaczyna się próbą do przedstawienia, którą przerywają producenci ze względu na nieopłacone rachunki. Spektakl ukazuje proces zawłaszczania przeszłości. Kontakt okazuje się tu brakiem kontaktu; próba przypomnienia – utratą pamięci. Artysta rozciąga do granic możliwości ideę teatru rozrywkowego, który ma być lekiem na rozpacz, kryzys i lęk. Nagłe akcje, ruchy ciał aktorów wychodzą poza początkowy schemat, wystawiając na próbę różne poziomy realności i fikcji teatralnego zdarzenia. Widzowie są wprowadzani w przestrzeń bez jasno określonych granic, niebezpieczną i niepewną, gdzie nadmiar staje się standardem percepcyjnym.

  • SIMON VINCENZI jest angielskim reżyserem, choreografem i projektantem, obwołanym przez „Time Out” w 2008 roku „wizjonerem teatru”. W latach 1996–2007 tworzył w duecie Bock & Vincenzi. Obecnie pracuje sam. Interesują go przede wszystkim tematy pamięci i zapomnienia, świadomości i utraty siebie, które bada poprzez wystawione na pokaz ciało – jego transformacje, poddawanie procesom dezintegracyjnym. W swoich pracach – spektaklach teatralnych, tanecznych, instalacjach i filmach – bada granice teatralności, wywołując w widzu na przemian bunt, zachwyt i zdziwienie. Simon Vincenzi tworzy również kostiumy dla innych twórców i instytucji, m.in. English National Opera, Nottingham Playhouse, the ICA, the National Theatre, Rose English, the Featherstonehaughs. Jego projekty zdobyły nagrody: czasopisma Time Out/01 na Munich Biennale, Arts Foundation Award oraz Laurence Olivier Award.

  • realizacja: Simon Vincenzi, Troupe Mabuse
    produkcja: Artsadmin
    przy wsparciu: the National Lottery through Arts Council England
    premiera: 18.032010