Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
 • Spektakl GRAMY4U narodził się z potrzeby polemiki z zewnętrznymi reprezentacjami męskiego świata. Nie wkraczając w rejony analizy psychologicznej, za pomocą minimalizmu ruchowego, dźwiękowego i technicznego, piątka wykonawców gra w nim z męskimi stereotypami. Symboliczna rekonstrukcja świata „brzydkiej” płci służy demaskacji jej prawdziwego oblicza i przyjrzenia się w krzywym zwierciadle mechanizmom świata, który narzuca mężczyznom ograniczające wzorce tożsamości i zachowań. Z serii gier i zabaw wyłania się codzienność, w której obecne są zarówno humor, jak i brutalność; rywalizacja, jak i przyjaźń; poezja, jak i proza przyziemnych pragnień. Ważnym elementem spektaklu jest muzyka skomponowana przez Czesława Mozila, jednego z najbardziej niepoprawnych i zaskakujących artystów polskiej sceny.
   

 • MOVEMENTS FACTORY zostało powołane w 2008 roku w Poznaniu z inicjatywy Iwony Pasińskiej oraz Marcina Maćkiewicza. Powstało z fascynacji, uwielbienia i pokory wobec ruchu, poprzez który grupa chce badać, doświadczać i ujmować „realizm współczesności”. Movements Factory dystansuje się od zjawisk socjokulturowych i jednocześnie rozwija własny język wypowiedzi teatralnej, w którym najważniejszym środkiem i narzędziem jest minimalizm. Autorką koncepcji i choreografii wszystkich spektakli zespołu jest Iwona Pasińska, choreograf, teatrolog i dramaturg ruchu, przez 11 lat pierwsza solistka Polskiego Teatru Tańca. Jako choreograf realizowała spektakle w Atelier Polskiego Teatru Tańca. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W projektach tworzonych z Movements Factory Iwona Pasińska wkracza w nowe obszary artystycznych poszukiwań z pogranicza tańca współczesnego, performansu, muzyki i działań edukacyjnych.

 • koncepcja, choreografia: IWONA PASIŃSKA
  muzyka/muzyka na żywo: CZESŁAW MOZIL

  kostiumy: ADRIANA CYGANKIEWICZ
  scenografia: HONZA POLIVKA
  gracze: PIOTR CHUDZICKI, KACPER LIPIŃSKI, ADRIAN RZETELSKI, SŁAWOMIR BENDRAT, CZESŁAW MOZIL
  produkcja: MARCIN MAĆKIEWICZ/Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych
  współrealizacja: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
  premiera: 17.04.2009, Sala Wielka CK Zamek, w ramach madeinpoznan.noc
  Premiera zrealizowana została przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Poznania oraz Fundacji J&S Pro Bono Poloniae.