Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

www.nina.gov.pl
Galeriawww.nina.gov.pl
  • Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana to intymny portret jednego z najważniejszych współczesnych socjologów, twórcy koncepcji ponowoczesności. Filozof, znany ze swojej niechęci do osobistych wyznań i przekonany, że życie prywatne „jest najnudniejszym z tematów, o jakich mógłby i chciałoby mu się mówić”, opowiada o książkach, przeświadczeniach, własnej przeszłości i życiu w ponowoczesnym świecie. Zdjęcia do filmu kręcone były w Leeds, gdzie mieszkają Zygmunt Bauman oraz dwie jego młodsze córki – Lidia i Irena; w Warszawie, a także w Tel-Awiwie, miejscu zamieszkania jego najstarszej córki – Anny.

    Autorzy filmu, reżyser Krzysztof Rzączyński i operator Michał Popiel-Machnicki, za swój poprzedni film, poświęcony Andrzejowi Panufnikowi i jego synowi, pt. Tata zza żelaznej kurtyny, zostali nagrodzeni Grand Prix Niezależnego Ogólnopolskiego Przeglądu Form Dokumentalnych, wyróżnieniem Planet Doc Review oraz nominacjami do nagród Golden Nymph na Monte Carlo Television Festival oraz nowojorskiego festiwalu History Makers Awards w kategorii „Best Current Affairs Production”.


    Po raz pierwszy na dużym ekranie dokument został zaprezentowany w warszawskim Kinie Muranów 15 grudnia 2011 roku.

  • PORTRETY to cykl filmów pokazujących sylwetki wybitnych twórców idei i artystów.