Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • 7 Ways to 7 interakcji artystki z przedmiotami – 7 swoistych duetów. Zwyczajne rzeczy w zderzeniu z jej ciałem ożywają, stają się partnerem w grze przyciągania i odpychania, niepokoją swoją zagadkową obecnością. W efekcie powstaje poruszająca, precyzyjna choreografia ciała i umysłu, która przekracza podział na ożywione i nieożywione, ludzkie i nieludzkie, halucynacje i rzeczywistość. W pustej, oświetlonej tylko zimnym światłem przestrzeni Geumhyung Jeong bada w spektaklu możliwości ciała – jego zmysłowość, moc zmieniania otoczenia oraz zdolność poddawania się transformacji poprzez siłę pożądania. Ostentacyjna prostota spektaklu, jego dosłowność i mechaniczna precyzja brutalnie odsłaniają pustkę i samotność człowieka naszych czasów. Spektakl pozostaje jednak poetycki i zabawny, skłania do refleksji nad podziałami wewnątrz człowieka: gdzie przebiega granica między ciałem a maszyną?

    występuje: Geumhyung Jeong

  • GEUMHYUNG JEONG jest choreografką, tancerką i performerką. W swojej twórczości stale renegocjuje relacje między ludzkim ciałem a otaczającymi go przedmiotami. Wykorzystuje zwyczajne przedmioty codziennego użytku, które obdarza dziwnym, niepokojącym życiem poprzez intensywną, ryzykowną interakcję z własnym ciałem. Jej projekty łączą doświadczenie taneczne z teatrem lalkowym i elementami teatru dokumentalnego. Geumhyung Jeong ukończyła Korean Academy of Film Arts, Korean National University of Arts oraz Hoseo University.