Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Karol Żukowski
GaleriaKarol Żukowski

 • Mujeres (hiszp. kobiety) powstał na podstawie książki Eduardo Galeano o tym samym tytule. Spektakl pokazuje, że za maską żony, córki, babci, matki kryją się pasje, które przez stulecia nie mogły się spełniać. Eva Rufo przełamuje tradycyjny wizerunek kobiety milczącej, spokojnej i podporządkowanej, nawiązując do Cuentacuentos, hiszpańskiego zwyczaju opowiadania historii, który narodził się w latach 50. w jednej z barcelońskich bibliotek. Opowieści miały zachęcić ludzi do czytania książek i przyczynić się do zminimalizowania analfabetyzmu. Zwyczaj ten się upowszechnił, a miasta organizują dziś festiwale, na których można wysłuchać profesjonalnych opowiadaczy.
   

 • EVA RUFO jest hiszpańską aktorką, która w Polsce mieszka od 1997 roku, a od 2006 roku reżyseruje własne spektakle inspirowane tradycją Cuentacuentos [dosłownie – „opowiadanie opowiadań”], m.in. Nosotro$ollE, Mujeres – Kobiety, Ja też (…pragnę być Almodovarowską dziewczyną). Kształciła się m.in. u Jurija Konjara (Słowenia), Claire Heggen i Yves’a Marca (Francja), Thomasa Prattkiego (Wielka Brytania), Milana Kozanka (Słowenia), Zygmunta Molika (Centrum Grotowskiego), Jose Luisa Raymonda (Hiszpania), Atsushiego Takenouchiego (Japonia), Rachel Karfistan (Wielka Brytania).
   

 • opowiadają: EVA RUFO, MARTA KRÓLIKOWSKA
  śpiewa: PAULINA ZIELINSKA
  instalacja: ANNA SIKORSKA
  dużo rzeczy: EWA LEWANDOWSKA
  tłumaczenie: ANNA SIKORSKA, MARTA KRÓLIKOWSKA, WERONIKA KRAJCARZ
  język: polski i hiszpański