Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • O projekcie Diamond Version jego twórcy mówią, że zrodził się w spontanicznych warunkach, gdy po solowych występach wspólnie bisowali. Te improwizowane koncerty miały zawsze wyjątkową energię, której brakowało im w samodzielnej pracy. Diamond Version to wyrafinowane, przenikające zmysły, audiowizualne wydarzenie, które zaciera granice między tym co instynktowne, a konceptualne, łączy doświadczenie z galerii sztuki współczesnej i klubu. Projekt jest efektem wspólnego zamiłowania Noto i Bytone dla głośnego techno, minimalistycznych konstrukcji i naukowego podejścia. Diamond Version jest serią muzycznych pefrormansów, które krytycy okrzyknęli mianem znakomitego przykładu pozbawionej granic cyfrowej kreatywności.

  • Twórcami audiowizualnego projektu Diamond Version są artyści związani z legendarną niemiecką wytwórnią Raster Noton, skupiającą niezależnych twórców muzyki elektronicznej. ALVA NOTO (Carsten Nicolai, założyciel wytwórni) i BYETONE (Olaf Bender, grafik, współzałożyciel wytwórni) wspólnie badają możliwości estetyki minimalistycznych, surowych dźwięków. Stworzyli własny, rozpoznawalny język audiowizualny, dzięki któremu są obecnie uznawani za kluczowe postaci na scenie eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Alva Noto współpracował z wieloma twórcami, m.in. Ryoji Ikedą oraz Michaelem Nymanem, z którym napisał operę Sparkie: Cage and Beyond. Pracuje także jako artysta wizualny. Stosując zasady cymatyki (nauki o falach dźwiękowych), unaocznia dźwięk, łącząc go z elementami malarstwa oraz rzeźby. Interesuje go pojęcie graniczności oraz piękna, które może zaistnieć jedynie w granicach ścisłych, logicznych systemów. Alva Noto występował i pokazywał swoje prace w różnych częściach świata, m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Tate Modern w Londynie i na Biennale w Wenecji.