Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Wojciech Nowak
GaleriaWojciech Nowak
  • nurt: SZTUKA SZUKA MALUCHA

    dla dzieci 5-6 lat (rodzice są obserwatorami – nie biorą udziału w wydarzeniu)

    Instalacja dźwiękowa dla 8 dzieci

    Audiopyłki są nowatorskim projektem Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu próbującym zachęcić dzieci do teatralnego odbioru muzyki. To wyprawa bardzo małej grupy przez przestrzenie organizmu człowieka oraz przyrody. Wyprawa szczególna, bo skoncentrowana nie na tym, co widzialne, a jedynie na tym, co słyszalne. Całość wydarzenia odbywa się w specjalnie skonstruowanym dźwiękowo-świetlnym wehikule. Zadaniem tego tajemniczego pojazdu jest wprowadzenie pasażerów w stan gotowości i otwarcia na kontakt z nieznanym, osobliwe pobudzenie wyobraźni, uruchomienie serii skojarzeń prowadzące do samodzielnego skonstruowanie fabuły. Ten artystyczny eksperyment jest próbą poszukiwania potencjalnych pól wrażliwości estetyczno-intelektualnych dziecka.

    Koncepcję Audiopyłkowej Ekspedycji opracował Robert Jarosz.

    Audiopyłki zbierał, badał i w wartości muzyczne układał kompozytor i świetlny programista Patryk Lichota.
    Audiopyłkową Kapsułę zaprojektował czeski naukowiec i scenograf Jan Polivka.
    Do podróży nastroją Audiopyłkowi Przewodnicy: Monika Dąbrowska, Anna Białek i Robert Jarosz.

    Sztuka Szuka Malucha to projekt Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     

  • Robert Jarosz – absolwent reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, słuchacz Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, dramatopisarz. Asystował m.in. przy spektaklach Leszka Mądzika, Mariana Pecki, Pawła Aignera.

    Zadebiutował jako reżyser Pionkiem w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. W krakowskim Teatrze Groteska wyreżyserował Kota w butach. Jego sztuka W beczce chowany dostała nagrodę specjalną w poznańskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży oraz nagrodę za debiut na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KONTEKSTY. Wyreżyserował kilka autorskich spektakli: Bez podłogi z Grupą Coincidentia, Układankę, Dudi bez piórka (teatr Baj Pomorski w Toruniu), Gdzie jest Pinokio? W Instytucie Teatralnym w ramach projektu Lato w Teatrze oraz Modulo. Jego tekst Wnyk opublikowany został w miesięczniku poświęconym dramaturgii współczesnej „Dialog” oraz miał swoją premierę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora – tekst sztuki jak i spektakl zostały nagrodzone i wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

    Jego najnowsze spektakle to: Nusia i Wilki zrealizowany w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oraz Słoń i Kwiat wraz z Grupą Coincidentia w koprodukcji z Białostockim Teatrem Lalek.