Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria

Atoms For Piece to supergrupa, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead -Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie - Flea z Red Hot Chili Peppers.

Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań - cztery lata temu był tu z Radiohead na zorganizowanym przez „Maltę”, na zlecenie miasta, koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi. Teraz, razem z kolegami ze swojej nowej formacji zagra pierwszy w Polsce koncert promujący debiutancki album ATOMS FOR PEACE – Amok.

Skład ATOMS FOR PEACE, oprócz Yorke’a i Flea tworzą długoletni producent Radiohead – Nigel Godrich (klawisze i syntezatory), perkusista Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z Beckiem i R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista Mauro Refosco (instrumenty perkusyjne), który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno. Muzycy spotkali się pod koniec 2009 r. z inspiracji Yorke’a, który chciał zaprezentować na koncertach utwory ze swojej solowej płyty The Eraser. Ale już w czasie pierwszego występu zespół zagrał piosenkę Judge, Jury, and Executioner, którą Yorke nazwał pierwszym wspólnym utworem ATOMS FOR PEACE. We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje o pracach nad albumem, a rok później „Atomsi” wypuścili na iTunes singla Default.

25 lutego ukazał się debiutancki album zespołu - Amok. Płyta zebrała doskonałe recenzje i już w tydzień po wejściu na rynek zajęła 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100– najwyższe wśród nowości, a ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy ATOMS FOR PEACE wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy.


Powrót do informacji prasowych