Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

W Auli Artis, jednej z największych sal koncertowo-widowiskowych w Poznaniu, swoje spektakle grały największe gwiazdy Malta Festival Poznań. Aula, wyposażona w najwyższej jakości sprzęt nagłośnieniowy, pozwoliła wybrzmieć poruszającemu przedstawieniu włoskiego artysty Pippo Delbono After the Battle. Belgijski artysta sztuk wizualnych, Jan Fabre, wystąpił w Auli Artis ze spektaklem Prometheus Landscape II, w którym radykalnie rozważał mit prometejski i pytał o ludzką wolność. Wielkim wydarzeniem był również spektakl węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó, Hańba według według Johna Maxwella Coetzee'go. 

Aula znajduje się w budynku należącym do Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Poza funkcją dydaktyczną, jest miejscem realizacji śmiałych projektów kulturalno-artystycznych, międzynarodowych konferencji naukowych oraz spotkań z ludźmi świata nauki, kultury, polityki i mediów. Istotnym przedmiotem działania Auli Artis jest inspirowanie i wspomaganie poznańskich inicjatyw kulturalnych.